Różne rodzaje elektrycznych systemów grzewczych są w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich, ale trzeba je znać na tyle, aby dobrze wybrać. Oto krótki przegląd na ich temat, aby łatwiej było naszym czytelnikom zrozumieć, jak wybrać właściwe.

W domu lub mieszkaniu system grzewczy jest kluczowym elementem zapewniającym komfort. Zarówno w nowych konstrukcjach, jak i w celu wymiany istniejącej instalacji, ogrzewanie elektryczne nie pozostaje w tyle. Charakterystyka: wysoka adaptowalność i szeroka gama rozwiązań w zależności od potrzeb, rodzajów siedlisk i stylu życia. Umiejętność dokonania właściwego wyboru oznacza pewną wiedzę na temat różnych dostępnych opcji technicznych: aktywnych konwektorów ciepła, obszernych grzejników płytowych lub delikatnych grzejników.

Jakie urządzenie mam wybrać?

Przy obliczaniu potrzeb wyjściowych należy wziąć pod uwagę pięć parametrów. Po pierwsze, poziom izolacji ogrzewanego pomieszczenia: im bardziej izolowany i szczelny, tym mniejsza potrzeba. Następnie sytuacja geograficzna i klimat: potrzeby nie będą takie same, jeśli jesteś w Polsce co w Grecji! Ekspozycja pomieszczenia (w dobrze eksponowanym pomieszczeniu moc można zmniejszyć o 5 do 10%), a jej objętość w metrach sześciennych (powierzchnia x wysokość). Im większy, tym więcej mocy wyjściowej, a nawet liczby urządzeń. I wreszcie pożądana temperatura komfortu – zalecamy 100 W na m² dla przeciętnej obudowy izolacyjnej.

Najbardziej znanym z trybów ogrzewania elektrycznego jest konwektor. Zapomnij o swoich uprzedzeniach! Konwektor ostatniej generacji jest szybko instalowany, łatwy w użyciu i wyposażony w kilka rodzajów regulacji temperatury (elektroniczną lub mechaniczną). Umożliwia szybki czas nagrzewania i jest dostosowany do wszystkich typów pomieszczeń. Praktycznie można go również zainstalować z zestawem stojącym.

Dość tanie, obszerne grzejniki lub panele grzejne mają dwa tryby rozpraszania ciepła: przez konwekcję i promieniowanie, poprzez aluminiowy element grzejny umieszczony za przednim panelem. Zaleta: poprzez takie promieniowanie, podobnie jak promienie słoneczne, może ogrzewać zarówno ludzi, jak i ściany, które następnie promieniują i przynoszą długotrwałe uczucie ciepła. Umożliwia to bardzo precyzyjną kontrolę temperatury i zużycia, zapewniając jednocześnie ciągłą dyfuzję ciepła.

Delikatny grzejnik to najlepsze ogrzewanie elektryczne! Zainstaluj go w każdym salonie i sypialni dla maksymalnego komfortu. Wyposażony w inteligentne funkcje (inteligentny pilot z obecnością, czujniki wykrywające otwarte / zamknięte okna itp.), Zapewni łagodny, ciągły i jednorodny rozkład ciepła. W jaki sposób? Dzięki bezwładności cieplnej. Jest wytwarzany przez żeliwny lub aluminiowy element grzejny lub przez płyn przewodzący ciepło. Materiał gromadzi dużą ilość ciepła, a następnie uwalnia go, długo po wyłączeniu grzejnika, w stabilny sposób. Komfort jest równoważny z instalacją centralnego ogrzewania z żeliwnymi grzejnikami, tyle że nie potrzebujesz kotła!

Po więcej inspiracji związanych z ogrzewaniem zapraszamy tutaj: Termoplaza .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!