Z usług drukarni internetowych korzysta coraz większa ilość osób. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, dzięki któremu można zaoszczędzić sporą ilość czasu. Nierzadko oferty online są także dużo tańsze, niż te stacjonarne. Duża ilość przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku sprawia, że ciężko wybrać jest to właściwe. Co warto sprawdzić przed złożeniem zamówienia?

Zakres oferty

Dobra drukarnia internetowa powinna posiadać szeroki zakres swojej oferty. Jeśli jesteśmy w trakcie produkcji materiałów reklamowych, to ważne jest, aby zlecić ich wydruk jednej firmie. Jest to opcja najbardziej ekonomiczna. Wiele zależy od tego, jakie produkty nas interesują. Oszczędzimy najwięcej, jeśli w wybranej e-drukarni będziemy mogli wydrukować np. teczki, wizytówki, foldery.

Wygodny interfejs

Złożenie zamówienie odbywa się poprzez stronę internetową drukarni. Im jest ona bardziej profesjonalna, tym bardziej funkcjonalny panel obsługi klienta. Mogłoby się wydawać, że nie ma to żadnego wpływu na jakość wydruku. Nic bardziej mylnego. Złożenie zamówienia musi odbywać się sprawnie i bezproblemowo. Ważne jest, aby formularz był podzielony na kategorie. Jeśli będzie on czytelny, to z łatwością wybierzemy interesujące nas funkcje (np. rodzaj papieru, gramaturę papieru, rozmiar wydruku).

Unikatowe szablony

Często korzystając z oferty e-drukarni oczekujemy, że otrzymamy darmowe szablony np. wizytówek. Znacząco ułatwi to zaprojektowanie materiałów reklamowych. Ważne jest, aby były szablony były darmowe oraz unikatowe. Nie powinny one pochodzić z gotowych generatorów, gdyż takie wzory znajdziemy na niemal każdej stronie internetowej. Drukarnia powinna zaproponować swoim klientom autorskie projekty.

Wysoka jakość

Najważniejszym czynnikiem determinującym do wyboru konkretnej e-drukarni jest jakość. Zwróćmy uwagę na to, jak kształtuje się oferta danej firmy. Sprawdźmy, jakie materiały są nam oferowane. Powinniśmy dowiedzieć się np. czy drukarnia wykonuje wydruki premium, czy też proponuje dodatkowe usługi (m.in. srebrzenie napisów). Każda osoba ma inne oczekiwania, tak więc pierwszym krokiem jest przeanalizowanie oferty pod kątem własnych wymagań.

Korzystna cena

Chyba nikt nie lubi przepłacać, ale pamiętajmy, że oszczędzać należy z głową. Podczas wyboru drukarni internetowej nie kierujmy się wyłącznie niską ceną. Na pierwszym miejscu postawmy jakość wydruku, a dopiero później jego koszt.

Pozytywne opinie klientów

Przed złożeniem zamówienia powinniśmy sprawdzić opinie wystawione przez wcześniejszych klientów wybranej drukarni. Dzięki nim możemy lepiej określić rzeczywisty standard usług.
Tu znajduje się interesująca drukarnia internetowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!