Chcesz przygotować własnoręcznie ciekawą dekorację do domu, jednak obawiasz się, że nie dasz rady? Najlepiej zacząć od czegoś bardzo prostego. Przykładem może być tutaj ozdobienie kul styropianowych, które można wykorzystać do dekoracji mieszkania na wiele sposobów. Jak to zrobić? Oto kilka pomysłów, które Cię zainspirują.

Bombki, bombeczki…

Z uwagi na swój kształt kule styropianowe bardzo chętnie wykorzystywane są do tworzenia bożonarodzeniowych bombek. Jeżeli nie masz zdolności artystycznych, albo dopiero wprawiasz się w decoupage lub innych technikach zdobniczych możesz wykorzystać bardzo prosty trik, który pozwoli Ci na stworzenie niezwykle efektownych bombek. Wystarczy, że pomalujesz całą kulę farbą akrylową wymieszaną z klejem hobbystycznym o płynnej konsystencji i gotowe. Lepszy efekt uzyskasz, gdy farba będzie mała metaliczny lub brokatowy pobłysk. Dodatkowo możesz bombkę obtoczyć we wcześniej pomalowanych na srebrno lub złoto ziarenkach kaszy lub ryżu. Jeśli masz więcej cierpliwości, z ziarenek możesz ułożyć wzór nawiązujący do świąt.

Do wykonania bombek z kul styropianowych takich jak te dostępne na stronie loveart.pl/kule-bombki-styropianowe możesz użyć także cekin i pinezek. Ciekawy efekt można uzyskać także przy pomocy techniki karczochowej. Jednak kule styropianowe najczęściej ozdabia się przy pomocy wyżej wspomnianej techniki decoupage. Wystarczy mieć w domu kilka serwetek ze świątecznymi motywami, media do decoupage i można stworzyć małe dzieła sztuki.

Kule nie tylko na święta

Poduszki na krzesłoKule styropianowe ozdobione różnymi technikami można wykorzystać do dekoracji mieszkania również z innych okazji. Przykładowo można z nich zrobić cudowne wieńce do ozdobienia drzwi wejściowych, a także ciekawe stroiki na stół. Innym interesującym pomysłem jest przygotowanie wielokolorowych girland, które można zawiesić w dziecięcym pokoju lub ogrodzie. Kiedy decydujemy się na przygotowanie kul do ogrodu, musimy pamiętać o tym, żeby dodatkowo zabezpieczyć je przed wilgocią i blaknięciem, aby dłużej cieszyły nasze oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!