Nienagannie utrzymana pościel to piękna wystawa na łóżku i sekret sekretu dobrego snu. Podobnie jak każda inwestycja w Twój dom, wysokiej jakości pościel zasługuje na najlepszą miłość, opiekę i konserwację, a zrozumienie najlepszych sposobów prania, suszenia i przechowywania pościeli jest nieocenione ze względu na jej wygląd i żywotność.

Od prostych wskazówek dotyczących prania i prasowania po porady dotyczące przechowywania, dowiedz się, jak utrzymać niezbędne artykuły pościelowe w doskonałym stanie dzięki tym prostym, skutecznym zasadom dotyczącym podłoża.

Poszwy i prześcieradła

Zwrócenie uwagi na skład kołder i prześcieradeł jest kluczem do zrozumienia najbardziej odpowiednich dla nich metod pielęgnacji. Różne materiały wymagają różnych technik pielęgnacji i konserwacji, a rozważanie materiałów, z którymi masz do czynienia, zawsze powinno być pierwszym krokiem.

Pościel z bawełny i satyny

Definicja: Miękki, lekki, wyjątkowo luksusowy materiał o jedwabistym dotyku i pięknym połysku.
Przewodnik pielęgnacji: Pomimo swojej delikatnej natury, bawełnianą satynę można prać w pralce, ale nadal należy obchodzić się z nią z wielką ostrożnością. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie, aby uzyskać przewodnik po temperaturze.

Pościel bawełniana

Definicja: Lekki, gładki, rześki i matowy materiał – zapewnia chłód w miesiącach letnich i ciepło w zimie.
Przewodnik pielęgnacji: ten wybór jest trwalszy niż satyna bawełniana, dzięki czemu można go prać w pralce i prasować.

Pościel Lniana

Definicja: Świeży, jedwabisty i oddychający z widocznym splotem materiał – idealny do stworzenia zrelaksowanej, naturalnej estetyki.
Przewodnik pielęgnacyjny: Ogólnie pościel tego rodzaju pierze się dobrze w 40 stopniach. Pamiętaj, że większość pościeli z tej tkaniny kurczy się przy pierwszym praniu, a następnie z czasem mięknie.

Pościel Jedwabna

Definicja: luksusowa, miękka i lekka. Jedwab pomaga również utrzymać temperaturę ciała, zachować połysk włosów i wspiera miękkość skóry dzięki wysokiej zawartości białka.
Przewodnik pielęgnacyjny: ponieważ pościel jedwabna jest niezwykle delikatna ten naturalny materiał należy prać ręcznie w rękach lub prać w pralce w temperaturze 30 ° C przy użyciu specjalistycznego jedwabnego detergentu, a następnie suszyć w suszarce bębnowej lub na powietrzu.

Jak prać pościel?

Częstotliwość prania pościeli jest w dużej mierze osobistą preferencją, ale zaleca się, aby raz w tygodniu (dwa razy w tygodniu w czasie upałów) usunąć kurz, zarazki, martwe komórki skóry i wszelkie plamy.
Ogólna ostrożność podczas prania bielizny pościelowej

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy prać pościel i poszwy na kołdry samodzielnie – mieszając je z odzieżą z zamkami błyskawicznymi, haczyki mogą powodować zaczepianie. Zalecane są delikatne cykle i łagodne detergenty, ponieważ szybkie cykle i produkty na bazie wybielacza mogą być szkodliwe dla tkanin. A ponieważ gorąca woda może kurczyć włókna, preferowane są niższe temperatury. Jeśli chodzi o kolorowe pościele, pranie ich na lewą stronę jest dobrym sposobem, aby zapobiec blaknięciu kolorów, podczas gdy pościel z haftem lub aplikacją powinna być bezpiecznie prana w siatkowej torbie.

Informacje częsciowo zaczerpnięte z deko-rady.pl, z działu Meble do sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!