Komunia 2019: nie zostawiaj organizacji na ostatnią chwilę!

Brak komentarzy

Pierwsza Komunia Święta to ważny rytuał przejścia w życiu młodego katolika, które zwykle ma miejsce w wieku siedmiu lub ośmiu lat. Jest to jeden z trzech sakramentów wtajemniczenia w Kościele katolickim (wraz z chrztem i bierzmowaniem).

W tym ważnym wydarzeniu dziecko po raz pierwszy przyjmie Ciało Jezusa, Krew, Duszę i Boskość – w Najświętszym Sakramencie, zwykle wraz z wieloma innymi dziećmi w ich wieku. Rodzice mają wiele do przemyślenia i przygotowania, aby uczcić tę świętą okazję w życiu swojego dziecka: strój, ceremonię, jedzenie i plan uroczystości.

Przygotowaliśmy porady dotyczące zaproszeń, gości i prezentów na Dzień Pierwszej Komunii. Nie są to trudne i niekwestionowane zasady, ale raczej wskazówki, które ułatwiają rozpoczęcie sezonu pierwszej komunii.

Pierwsza Komunia: czy potrzebujesz przyjęcia?

Większość katolickich rodzin decyduje się na zorganizowanie przyjęcia komunijnego. Chociaż nie jest to praktyka obowiązkowa, jest to dobry sposób na podkreślenie istoty Pierwszej Komunii i świętowanie znaczenia Najświętszej Eucharystii, która jest teraz częścią życia dziecka. Twoje dziecko zainwestowało czas i wysiłek w lekcje religii, a przyjęcie daje okazję do uczczenia tego poświęcenia się katolickiej wierze, a także uczynienia tego dnia jeszcze bardziej niezapomnianym. Tylko pamiętaj, aby nie stracić z oczu prawdziwego powodu celebracji: Jezusa w Najświętszym Sakramencie, świeżo obecnym w duszy Twojego dziecka!

Goście: kogo zaprosić?

Pierwsze przyjęcia komunijne są zwykle okazjami intymnymi, dlatego najlepiej gdy zaproszenia na komunię rozdasz chrzestnymi, dziadkom, rodzeństwu, krewnym i przyjaciołom rodziny. Goście są zwykle ograniczeni do osób, z którymi dziecko jest szczególnie blisko związane lub tym, które miały wpływ na rozwój religii dziecka. W większości przypadków cała szeroka rodzina nie uczestniczy. Ale wykorzystaj do tego swoją własną ocenę: jeśli jest ktoś, kogo zarówno Ty, jak i Twój „komunista” chcecie zaprosić – warto przemyśleć kwestię dodatkowego zaproszenia.

Czy mogę zaprosić niekatolików?

Podobnie jak niekatolicy mogą uczestniczyć w niedzielnej mszy z wami, nie ma powodu, aby wykluczać ich z ceremonii Pierwszej Komunii Świętej. Osoba może nadal wpływać na życie Twojego dziecka i jego rozwój moralny, nawet jeśli nie jest katolikiem – dlatego ważne jest, aby takie osoby uwzględnić. Upewnij się, że zaproszone osoby są świadome ważnej dla sakramentu ważności okazji i właściwego zachowania podczas Mszy. Pamiętaj, że mogą czuć się skrępowani – poświęć czas na wyjaśnienie Mszy i ich opcji podczas przyjmowanie Komunii Świętej (pozostawanie w ławce lub zbliżanie się do ołtarza z założonymi rękami na piersiach, aby kapłan wiedział, że nie otrzymują Eucharystii).

Czy potrzebujesz zaproszenia na Pierwszą Komunię?

Nie jest wymagane wysyłanie oficjalnych zaproszeń, ale jest to zwyczajowe i pomocne. Pozwoli to uniknąć gorączkowych połączeń w wielkim dniu w odniesieniu do czasu, lokalizacji i parkingu. Upewnij się, że wybrane przez ciebie zaproszenia odzwierciedlają religijną powagę okazji. W końcu dzień skupia się wokół Najświętszej Eucharystii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!