Chrząszcze są wszędzie. Na całym świecie istnieje ponad 300 000 gatunków chrząszczy, ale to nie znaczy, że chcesz je mieć w pobliżu. W naturze niektóre typy są korzystne, a inne destrukcyjne. Dotyczy to zwłaszcza drzew, które często są uszkadzane przez gatunki korników, a wtedy odpowiedź na pytanie jak pozbyć się korników jest naprawdę pożądana.

W domach gatunki chrząszczy mogą dostać się do mebli, tapicerki, drewna konstrukcyjnego i przechowywanej żywności. Pozbycie się chrząszczy w niektórych przypadkach może być tak proste, jak prawidłowe przechowywanie żywności, ale sposób pozbycia się chrząszczy na podwórku jest często bardziej skomplikowany.

Jak pozbyć się chrząszczy w domach?

Chrząszcze występujące w domach mogą być różnymi gatunkami. Obejmują one te, które atakują przechowywane towary, takie jak chrząszcz aptekarski, po typy, które mogą powodować uszkodzenia strukturalne (jak korniki w drewnie). Usuwanie chrząszczy z przechowywanych towarów często polega bardziej na zapobieganiu niż na bezpośrednim działaniu.

Zapobieganie i wykluczenie to główne metody zwalczania chrząszczy w domu. Skoncentruj się na identyfikacji i niszczeniu zainfekowanych materiałów. Wykluczenie jest ważnym sposobem ograniczenia narażenia innych towarów na inwazję. Artykuły spiżarni należy umieszczać w hermetycznych, twardych plastikowych pojemnikach, w tym nieotwarte przedmioty, takie jak ciasta, które mogą zostać zaatakowane bez wykazywania zewnętrznych oznak.

Jak zatem radzić sobie z kornikami i wszystkimi problemami, które powodują?

W przypadku chrząszczy drążących lub zarażających drewno jak korniki konieczne będzie zastosowanie innych metod. Larwy tego typu chrząszczy wwiercają się w drewniane powierzchnie, aby stworzyć przestrzeń do zmiany w dorosłe osobniki. Istnieje kilka możliwości zwalczania tych szkodników. Wiedza o tym, jaki rodzaj chrząszcza dostał się do twojego domu, jest ważna przy określaniu, jak zabić chrząszcze, które powodują problem.

Wiele polskich domów zostało uszkodzonych przez chrząszcze. Jednak w wielu przypadkach uszkodzenia są bardzo niewielkie i stare, co oznacza, że wszystkie chrząszcze zdechły. Jeśli wokół otworów nie widać chrząszczy lub świeżego proszku drzewnego, obróbka chemiczna nie jest konieczna. Świeży proszek drzewny jest zwykle jasny i nie zbryla się. Stary proszek drzewny jest często pożółkły i zlepia się. W przypadku aktywnych inwazji korników możliwych jest również kilka zabiegów punktowych. Obejmują one dla przykładu: kontrolę wilgotności drewna, stosowanie osłon powierzchni, usuwanie mechaniczne, zamrażanie i środki owadobójcze. Większość środków owadobójczych dla korników, czyli chrząszczy drążących w drewnie jest ograniczona i mogą być stosowane tylko przez certyfikowane podmioty zajmujące się zwalczaniem szkodników. Pewne środki owadobójcze możesz znaleźć w sklepach ze sprzętem dla majsterkowiczów, czy ogrodników lub dyskontach – ale bardzo niewiele produktów jest już dostępnych publicznie, lepiej więc zgłosić się do profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!