Z racji tego, że w Bielsku-Białej prężnie działają dwa wspaniałe teatry, dzisiejszy artykuł poświęcimy również tej tematyce. W tym poradniku omówimy wiele form współczesnego teatru i spektaklu teatralnego, w tym ich cechy i techniki. Wiele z tych form rozpoczęło się w ciągu ostatnich 100 lat. Wszystkie osoby jeszcze bardziej zainteresowane tematem zapraszamy na https://www.sn2.eu .

Różnorodne style współczesnego teatru

Kiedy ktoś wspomina o przedstawieniu teatralnym, prawdopodobnie pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, to wielkie broadwayowskie musicale, takie jak Upiór w operze, i wspaniałe sztuki dramatopisarzy. Prawda jest taka, że współczesna forma sztuki teatralnej oferuje szerszy zakres doświadczeń. Podczas gdy nowe lub hybrydowe formy stale ewoluują, przyjrzyjmy się głównym formom jakie pojawiły się w ciągu ostatnich 50-100 lat.

Sztuki zawsze były rdzeniem spektaklu teatralnego. Sztuki mają ustawione teksty, są pisane przez dramatopisarzy i są wykonywane przez aktorów pod okiem reżysera. Od Grecji w 523 rpne sztuki przedstawiają pytania o ludzkość i odzwierciedlają nasze słabości i szaleństwa.

Podczas gdy wszystkie cywilizacje mogą prześledzić tradycję formalnego opowiadania historii od samego początku, współczesne dramaturgie komercyjne reprezentują większy zakres różnorodności niż jakikolwiek inny okres w historii. W głównych teatrach komercyjnych na całym świecie regularnie produkuje się dramaturgów różnych płci, pochodzenia etnicznego i rasowego. To otwieraj możliwości dla ludzi z różnych środowisk, aby mogli usłyszeć głosy ze sceny i odkryć różne gatunki teatru.

Teatr muzyczny wywodzi się z Opery Johna Gaya w 1728 r., Ale w obecnej formie powstał w 1943 r. Teatr muzyczny opowiada historie podobnie jak sztuka, ale oprócz tekstu mówionego zawiera także tekst śpiewany i taniec, co pozwala w jeszcze bardziej ekspresyjny sposób opowiedzieć konkretną historię.

Teatr dokumentalny to również współczesna forma sztuki teatralnej .

Teatr dokumentalny wykorzystuje materiały takie jak:

  • reportaże informacyjne
  • wywiady
  • raporty rządowe
  • inna dokumentacja

Wszystko jako materiał źródłowy do produkcji teatralnej. Można w ten sposób opowiedzieć ciekawą historię z wielu perspektyw. Zachęca to publiczność do rozważenia swoich uczuć na temat danej historii.

Teatr Tańca

Termin „teatr tańca” powstał, gdy niektóre tańce współczesne zbliżyły się do opowiadania historii i dalej od abstrakcyjnej ekspresji. Teatr tańca musi jeszcze znaleźć ostateczną definicję, chociaż konsensus jest taki, że jest to forma tańca, w której uwzględnione są wszystkie tradycyjne elementy teatru (fabuła, historia, charakter, elementy wizualne, tekst mówiony lub śpiewany).

Teatr uliczny

Teatr uliczny jest odtwarzany na zewnątrz, w miejscach publicznych, przed publicznością. Artyści uliczni mogą wykonywać muzykę, monologi, żonglerkę, balansowanie na linie lub dowolne umiejętności, które mogą zgromadzić tłum i zainspirować widzów. Miejmy nadzieję, że w Bielsku tez będziemy mogli takie rodzaje teatru podziwiać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!