Pielęgniarka to zawód, który cieszy się uznaniem, szacunkiem i sprawia wiele satysfakcji. Jest jednak bardzo wymagający. Odpowiednie kwalifikacje wsparte pakietem kompetencji ułatwiają jego wykonywanie i pomaga pacjentom wracać do zdrowia. Co jest potrzebne, by rozpocząć karierę w zawodzie pielęgniarki i z jakimi obowiązkami on się wiąże?

Zadbaj o dobre CV i aplikuj

Jak w każdym innym przypadku, zanim rozpocznie się pracę na wymarzonej posadzie, trzeba przejść proces rekrutacji. Tu podstawą jest dobre CV i dokumenty aplikacyjne. Skompletuj je i zacznij przeglądać oferty pracy. Korzystaj nie tylko z lokalnych biur pośrednictwa i mediów, ale też ogólnopolskich serwisów internetowych typu Pracuj.pl.
Oswajaj się z myślą, że nie jest to łatwa praca i zdobywaj kompetencje niezbędne w zawodzie pielęgniarki. Rozwijaj przede wszystkim umiejętność radzenia sobie ze stresem i komunikowania się. Przygotuj się też na pracę w święta i weekendy. Naucz się kontrolować swoją empatię i odporność na ludzkie cierpienie – bez tego trudno będzie opiekować się pacjentem i jednocześnie wykonywać bolesne zabiegi. Zadbaj też o kondycję fizyczną.
Nie zapomnij też, że podstawą zdobycia pracy w zawodzie pielęgniarki jest odpowiednie wykształcenie. Konieczne będzie ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo oraz odbycie praktyk pielęgniarskich. Niezbędna jest też znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Zadania i obowiązki pielęgniarki

Pielęgniarka jest bardzo ważną osobą wśród personelu medycznego. TO ona odpowiada w dużej mierze za samopoczucie pacjentów i ich szybki powrót do zdrowia. Nie tylko podaje zalecone przez lekarza medykamenty, ale też pomaga w wykonywaniu podstawowych czynności. Dba nie tylko o komfort psychiczny pacjenta, ale też o jego higienę. Często pielęgniarka jest powiernikiem trosk i obaw pacjentów, którzy oczekują od niej otuchy i słów wsparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!