Nebulizator – skąd mam wiedzieć, że moje dziecko go potrzebuje?

Brak komentarzy

Jako rodzic dbasz o zdrowie i potrzeby swojego dziecka. Od każdego najmniejszego objawu, takiego jak lekki kaszel, po złe samopoczucie, wiesz, kiedy Twoje dziecko jest chore. Można jednak łatwo przeoczyć oznaki zapotrzebowania na nebulizator pediatryczny.

Być może będziesz musiał zaopatrzyć się w nebulizator opinie dla swojego dziecka, jeśli ma zaburzenia układu oddechowego, takie jak astma, gdy objawy wykraczają poza zatkany nos i łzawienie oczu, które powodują potrzebę pomocy w oddychaniu. Inne stany, które mogą wymagać nebulizatora, to grypa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, infekcja górnych dróg oddechowych i alergie.

Objawy, że ​​Twoje dziecko potrzebuje nebulizatora

Rozważ rozmowę z lekarzem na temat nebulizatora dla dziecka, jeśli Twoje dziecko doświadcza jednego z następujących objawów:

– Świszczący oddech

– Kaszel

– Duszność

– Ból w klatce piersiowej

-Trudności w oddychaniu

-Opóźnione wyleczenie z zapalenia oskrzeli

Objawy astmy lub zaburzeń oddechowych mogą się znacznie różnić u dzieci z powodu różnych dziennych lub sezonowych czynników wyzwalających. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, gdy tylko zauważysz jakiekolwiek objawy, aby zapobiec atakom astmy i uszkodzeniu rosnących płuc dziecka. Często lekarze przepisują nebulizatory do leczenia oddechowego.

Jak działają nebulizatory?

Nebulizatory działają trochę podobnie do inhalatorów, podając lekarstwo do płuc w celu ulgi w oddychaniu. Jeśli jednak Twoje dziecko jest za małe lub boi się użyć inhalatora, ma możliwość skorzystania z nebulizatora pediatrycznego, co znacznie ułatwia leczenie.

Nebulizatory rozpylają ciekły lek do postaci gazu, który może być łatwo wdychany przez niemowlęta, małe dzieci i dzieci. Nebulizatory dla dzieci są nie tylko łatwiejsze do inhalacji, ale także powodują szybsze rozpraszanie leku w płucach, szybsze przedostawanie się do krwiobiegu i szybsze przyniesienie ulgi.

Nebulizatory kompresorowe są najpopularniejszym rodzajem terapii oddechowej u dzieci, ponieważ stanowią źródło sprężonego powietrza do terapii aerozolowej. Taki sprzęt używany z nebulizatorem strumieniowym (pneumatycznym) do wytwarzania aerozoli leczniczych do inhalacji dla pacjentów pediatrycznych.

Jak używać nebulizatora?

Zwykle zabieg trwa około 15 minut co 6 godzin. Ale jak każdy rodzic wie, proszenie dziecka, aby siedział nieruchomo i oddychało głęboko przez piętnaście minut, może wydawać się niemożliwe.

Zaangażuj ich w proces wyboru, jeśli są wystarczająco duże. Istnieje kilka przyjaznych dzieciom modeli nebulizatorów, w tym pandy, pingwiny, pluszowe misie, pociągi i nie tylko.
Nadaj nebulizatorowi pseudonim i osobowość. Niech ozdobią go naklejkami, jeśli zechcą. Jeśli dziecko jest zachęcone do urządzenia, to może być mniej stresujące.

Kup dodatkowe maseczki dla całej rodziny, aby Twoje dziecko nie czuło się samotne podczas zabiegów. Udawaj z dzieckiem, że jest strażakiem, astronautą, pilotem lub kosmitą, gdy maska ​​zostanie nałożona i baw się podczas inhalacji. Niech twoje dziecko myśli o tym jako szczególnym czasie. Wybierz ulubioną książkę lub grę z wyprzedzeniem i spraw, aby inhalacja była czymś, czego nie może się doczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!