Jest zdrowszą alternatywą dla kawy i herbaty, smakuje doskonale, a co najważniejsze idealnie pobudza. Mowa oczywiście o zyskującej coraz większą popularność Yerba Mate. Jakie właściwości ma ten napój. Jak go właściwie przygotować? 

O Yerba Mate słyszał już chyba każdy. Mimo że napój ten spożywany jest w Ameryce Południowej już od setek lat, to na pozostałe kontynenty trafił stosunkowo niedawno. Obecnie cieszy się jednak bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób sięga bowiem po ten cudowny napar. Nasza świadomość dotycząca zdrowia nieustanie się pogłębia, dlatego też z roku na rok chętniej sięgamy po produkty pozytywnie wpływające na nasz organizm. Yerba Mate słynie ze swych właściwości pobudzających, przez co uważana jest za doskonałą alternatywę dla kawy. Napar przypomina swym wyglądem nieco herbatę. W rzeczywistości jednak różni się od niej składem i właściwościami. Yerba jest napojem przygotowywanym z ostrokrzewu paragwajskiego, rosnącego jedynie na określonych obszarach Urugwaju, Brazylii, Argentyny i właśnie Paragwaju. Sprawdźmy, jak przygotować napar. Jaki sprzedający yerba mate sklep zapewnia najwyżej jakości produkty?

Yerba Mate — właściwości

Picie yerba mate ma wiele korzyści. Napar taki posiada bowiem liczne właściwości zdrowotne, oczyszczające i pobudzające. To właśnie ta ostatnia sprawia, że sięgamy po nią tak chętnie. Szczególnie doceniają to osoby, które codziennie dodawały sobie energii filiżanką kawy. Nie od dziś wiadomo bowiem, że mimo swych walorów smakowych, nie wpływa ona zbyt dobrze na nasz organizm. Napar z ostrokrzewu paragwajskiego działa równie orzeźwiająco, jednocześnie nie serwując nam przykrych dolegliwości. Jest coś, co szczególnie wyróżnia Yerba Mate Energia – pobudzające właściwości działają na organizm długo i przechodzą powoli. Nie ma tu więc tego nieprzyjemnego nagłego ”odcięcia” energii.

Yerba Mate wykazuje szereg właściwości korzystnie wpływających na nasze zdrowie. Przede wszystkim dostarcza organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, obniża ciśnienie krwi oraz stymuluje układ nerwowy. Regularne picie naparu skutecznie oczyszcza go też z toksyn.

Yerba Mate — niezbędne wyposażenie

Wyjątkowość yerba mate opiera się nie tylko na unikalnych właściwościach i smaku, ale i metodzie przyrządzania naparu. W celu zaparzenia go wykorzystuje się bowiem bardzo ciekawą technikę. Co więcej, potrzebne są nam do tego także specjalne akcesoria. Co należy przygotować, by zrobić napar? Podstawa to oczywiście odpowiednia yerba mate. W tym przypadku liczy się jakość, dlatego kupujmy ją tylko w sprawdzonych miejscach. Warto wybrać mający w asortymencie Yerba Mate sklep, który zapewnia dostęp nie tylko do samych mieszanek, ale i od razu do akcesoriów. Najpopularniejszym naczyniem do yerby jest tak zwane matero. Nie możemy zapomnieć także o charakterystycznej słomce, czyli bombilli. Jej unikalny kształt pozwala oddzielić napar od liści, dzięki czemu picie jest wygodne.

tykwa yerba mate

matero do yerba mate

 

herbata yerba mate

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!