Interesują Cię prezenty dla przyjaciółki lub prezenty dla siostry? Nie wiesz, jak wybrać właściwe? Jeśli robicie sobie prezenty podczas wielu okazji, do kilku razy w ciągu roku, może okazać się to problematyczne – jak wybrać właściwe prezenty dla przyjaciółki lub prezenty dla siostry? Wystarczą tylko dwie proste zasady, aby kupić te właściwe!

1. Prezenty dla przyjaciółki – to, czego nie kupiła by sama

2. Prezenty dla siostry – zrób wywiad

Prezenty dla przyjaciółki – to, czego nie kupiłaby sama

Ile razy zdarzyło Ci się pomyśleć, że kupiłabyś coś, jednak po chwili zawahania portfel znów trafia do kieszeni, a Ty wychodzisz z pustymi rękami? Nie tylko Ty tak masz! Wiele osób powstrzymuje się przed takim zakupem, choć wiele argumentów przemawia za wybranym przedmiotem. Nie zawsze oznacza to, że nie jest przydatny lub ładny – czasem po prostu nie potrafimy zdecydować się na to, co po prostu sprawiłoby nam radość. Takie przedmioty często mogą pełnić funkcję prezentu – warto pamiętać, jeśli ktoś odkłada zakup, zawsze tłumacząc się brakiem właściwej ilości oszczędności lub nie chce wydawać ich na coś, do czego nie jest do końca przekonany. Słuchaj uważnie, gdy jesteście razem na zakupach – może się okazać, że niedługo poznasz wymarzone prezenty dla przyjaciółki!

Prezenty dla siostry – zrób wywiad

Nie wiesz, z czego byłaby zadowolona Twoja siostra? To proste – zrób wywiad! Zapytaj jej, czym się ostatnio interesuje, co lubi robić i po prostu słuchaj, gdy mówi o swoich potrzebach. Czy chciałaby coś praktycznego, a może coś, co upiększy jej pokój? Zwróć uwagę na to, gdzie spotyka się ze swoimi znajomymi, co ogląda w Internecie, jak się ubiera i co ostatnio przykuło jej uwagę. Może się okazać, że gdy złożysz te wszystkie wskazówki w jeden, spójny obraz, otrzymasz nie jeden, ale wiele pomysłów na prezenty dla siostry. Pamiętaj jednak, aby skonsultować swój wybór z Waszymi rodzicami – w końcu oni też zapewne kupują jej prezent! Byłoby niezręcznie, gdyby otrzymała dwa, identyczne przedmioty.

Ciekawą opcją jest także zakup talonu bądź karnetu – pozwala na przekazania pieniędzy w gustowny sposób, dzięki czemu wciąż jest to właściwy prezent, jednak unikamy wpadki, jeśli mamy wątpliwości, że nasz wybór mógłby być nietrafiony. Ponadto, wiele z nich ma długi termin ważności, dzięki czemu stanowią idealny wariant awaryjny, jeśli zapomnimy o zakupie prezentu, a z siostrą bądź przyjaciółką, mamy spotkać się już następnego dnia. Jeśli my nie mamy czasu do namysłu – one z pewnością go znajdą, z takim prezentem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!