Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest obecnie jednym z najnowocześniejszych podejść do leczenia bólu. Znacząco przyspieszyła proces gojenia większości urazów mięśniowo-szkieletowych i innych uszkodzeń tkanek miękkich.

Oto kilka największych korzyści płynących z tego, co może przynieść profesjonalnie wykonany zabieg osocze bogatopłytkowe.

# 1 Pomaga leczyć kilka przypadków kontuzji sportowych

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zapewnia ulgę osobom cierpiącym z powodu urazów i innych urazów sportowych. Urazy sportowe mogą wpływać na stawy, ścięgna, więzadła, mięśnie i inne tkanki miękkie ciała.

Urazy mięśni mają miejsce, gdy siła działająca na mięsień jest tak duża, że ​​tkanka zaczyna pękać. Z drugiej strony więzadła wymagają czasu i są trudne do wyleczenia. To sprawia, że terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest atrakcyjną opcją pomagającą sportowcom w procesie gojenia się po kontuzjach sportowych. Takie podejście ma na celu przywrócenie funkcjonalności i ruchomości kontuzjowanego stawu lub mięśnia.

# 2 Zapewnia objawową ulgę w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego

Jednym z najczęstszych objawów choroby zwyrodnieniowej stawów jest poważna redukcja kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za nawilżanie i amortyzację stawów, aby zapewnić ich płynną pracę.

Pacjenci z chorobą zwyrodnieniową stawów, którzy cierpią na silny ból kolana, mogą odnieść znaczne korzyści z terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pomaga przywrócić stężenie kwasu hialuronowego w kolanach dzięki obecności fibroblastów maziowych i czynników wzrostu hepatocytów w substancji płytkowej. W ten sposób odwrócenie uszkodzenia stawów i wyeliminowanie postępu choroby.

# 3 Skutecznie leczy i zmniejsza stan zapalny

Anatomia człowieka to złożona struktura. Uzdrowienie mięśnia, stawu, więzadła lub jakiejkolwiek części ciała może zająć trochę czasu. W większości przypadków, w zależności od ciężkości urazu, gojenie może potrwać nawet miesiące lub lata.

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to zaawansowana technika zapewniająca szybki, bezpieczny i skuteczny proces gojenia. To podejście do leczenia bólu również skutecznie zmniejsza stan zapalny i obrzęk.

# 4 Prosta i minimalnie inwazyjna interwencja

Procedura terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się od pobrania krwi od pacjenta. Krew jest następnie przetwarzana w celu zagęszczenia. Celem jest wytworzenie substancji zawierającej potrzebne składniki i czynniki wzrostu specyficzne dla urazu lub stanu pacjenta.

Otrzymana substancja jest następnie wstrzykiwana w dotknięty obszar. Ta procedura może również zmniejszyć potrzebę operacji.

# 5 Stwarza trwałą ulgę w bólu krzyża

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego może pomóc zmniejszyć ból pleców poprzez poprawę elementów strukturalnych, takich jak więzadła, dyski i stawy.

To tylko 5 z wielu korzyści płynących z terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Zabieg ten może pomóc przyspieszyć proces gojenia wielu różnych bólów mięśniowo-szkieletowych i urazów poprzez użycie naturalnego białka i „czynników wzrostu” znajdujących się w płytkach krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!