Globalizacja napędza konkurencyjność w przestrzeni biznesowej w niespotykanym dotąd tempie, zmuszając firmy do ciągłego poszukiwania tanich sposobów doskonalenia swojej działalności. Sprytnym punktem wyjścia jest alokacja zasobów. Planując nowy projekt, pierwszym zadaniem jest ocena jego zakresu i odpowiednia alokacja talentów i finansów. To może wydawać się proste, ale w rzeczywistości jest to skarbnica przeoczonych możliwości optymalizacji biznesowej i rozwoju firmy.

Zlecanie na zewnątrz lub outsourcing

To bardzo dobrze zakorzeniona praktyka nie tylko w naszym życiu zawodowym, ale także w naszej codziennej rutynie. Zanosimy poplamione kawą garnitury do sprzątaczek, wzywamy hydraulików, aby naprawili nasze przeciekające rury, a nawet płacimy ludziom, aby nadzorowali nasze dzieci, gdy nas nie ma. Outsourcing w biznesie nie powinien stanowić wyjątku, ponieważ pozwala firmom na bardziej efektywną dystrybucję aktywów, uzupełnienie ich kluczowych kompetencji i poszerzenie portfolio produktów, przy jednoczesnej oszczędności zasobów.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o outsourcingu tworzenia oprogramowania, będzie prawdopodobnie offshoring do krajów trzeciego świata. Ale outsourcing oprogramowania na zamówienie to nie tylko manewr oszczędzający zasoby, ale może przenieść Twoją firmę na wyższy poziom, jeśli zostanie odpowiednio przeprowadzony. Dziś, w coraz bardziej nasyconym świecie aplikacji i oprogramowania, zapewnienie doskonałego doświadczenia użytkownika jest kluczem do sukcesu. Z tego artykułu dowiesz się, jak outsourcing tworzenia oprogramowania poprzez software house może zrewolucjonizować Twój biznes.

Szybciej wprowadzaj swoje produkty na rynek

Ile razy mówiłeś lub słyszałeś te przeszywające słowa: »Powinno to być zrobione wczoraj«. Często? Nie jesteś sam. Dzisiejsza dynamika i konkurencyjność w branżach sprawia, że ​​firmy są stale na krawędzi. Wyprzedzenie konkurentów, którzy wejdą na rynek, może zaowocować lub zepsuć biznes, a kluczowy jest czas.

Tworzenie oprogramowania to długotrwały proces, który wymaga uważnej uwagi na każdym etapie. Nie da się tego obejść, bez względu na to, jak dobrzy są twoi wewnętrzni programiści. Niemal zawsze stanowi wąskie gardło dla działów sprzedaży i marketingu, które starają się wprowadzić nowe produkty na rynek. Z kolei na kodery wywierana jest presja, która uniemożliwia im dobrą pracę – i tak koło zaczyna się kręcić.

W takich sytuacjach otrzymanie dodatkowej pary szybko działających rąk programistycznych może okazać się bezcenne. Na szczęście istnieje wiele firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania, które stawiają przede wszystkim na szybką współpracę, adaptacyjne planowanie i wczesne dostarczanie. Podobnie jak ninja kodujący, mogą włączyć się na każdym etapie procesu i zapewnić szybkie wsparcie Twojemu zespołowi. Niektórzy mogą nawet przeprowadzić cały projekt od początku do końca, co pozwala w końcu osiągnąć te utopijne terminy.

Znajdź partnera outsourcingowego, który wdraża elastyczne metodologie rozwoju z dużą wiedzą w zakresie zarządzania projektami, najlepiej zapewniając pojedynczy punkt kontaktowy dla każdego projektu. Zaowocuje to płynną komunikacją między obiema firmami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!