Miesiące wolne od nauki zachęcają, by poświęcić czas na beztroską zabawę i odpoczynek, najlepiej nad jeziorem lub morzem. Przychodzi jednak czas na refleksję, czy to aby nie jest dobry moment na rozpoczęcie działań zmierzających w kierunku kariery zawodowej. Czy warto wykorzystać wakacje do podjęcia pracy?
Zobacz, czego będzie wymagał pracodawca
W podjęciu decyzji o tym, co będzie lepszym wyborem na wakacje: praca, czy wypoczynek pomocne mogą okazać się aktualne oferty pracy dostępne np. w serwisie internetowym Pracuj.pl. Większość z nich wspomina o tym, że pracodawca oczekuje od kandydatów określonych kompetencji i doświadczenia.
O ile już na starcie w karierę będziesz mieć swój bagaż kompetencji zdobytych życiowo i podczas nauki w szkole oraz na studiach, o tyle doświadczenie będzie trudne do wykazania. Jeśli więc zależy Ci na tym, by wkroczyć na ścieżkę zawodową jak najszybciej, bo zdobyciu wykształcenia, nie wahaj się poświęcić choćby części wakacji na pracę.
Jak i gdzie szukać pracy na wakacje?
Praca na wakacje to przede wszystkim zajęcia sezonowe oferowane m.in. przez okolicznych rolników oraz lokalne puby i restauracje. Jest wiele możliwości w zakresie szukania wakacyjnego zatrudnienia. Może to być np. opieka nad dziećmi, które mają czas wolny od szkoły lub korepetycje dla uczniów mających zaległości do nadrobienia i chcą wykorzystać do tego przerwę wakacyjną.
Najlepszym wyborem będzie zajęcie związane zawodzie, z jakim wiążesz swoją przyszłość. Poświęć czas na spotkania z pracodawcami w Twojej okolicy. Być może któryś z nich zechce przyjąć Cie na praktykę. Jest szansa, że zauważy w Tobie ogromny potencjał, który będzie chciał zatrzymać w firmie na dłużej oferując stałą posadę na przyszłość.
Nie przejmuj się jednak, jeśli na w wakacje pracujesz w miejscu odległym od Twoich zawodowych planów. Wszędzie zdobędziesz podstawowe kompetencje pracownicze, które zostaną docenione przy rekrutacji na wymarzone stanowisko.