Środki dezynfekujące są niezbędne w wielu dziedzinach działalności gospodarczej, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach. W dzisiejszych czasach, gdy cały świat opanowany jest przez pandemię koronawirusa, tym bardziej warto posiadać zabezpieczenie, dzięki któremu będzie można czuć się bezpieczniej. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup środków do dezynfekcji, warto nauczyć się czytać etykiety i zdobyć nieco wiedzy.

Na wielu środkach dezynfekujących można przeczytać konkretne informacje, do czego służą i przeciw czemu chronią. Wbrew pozorom, nie ma jednego środka, który działałby tak samo dobrze na wszystkie formy zagrożenia biologicznego. Przykładowo – żele antybakteryjne i inne tego rodzaju środki są przeznaczone wyłącznie do ochrony antybakteryjnej. Niestety, wielu konsumentów uważa błędnie, że jak coś jest antybakteryjne, to będzie bez problemu chroniło także przed wirusami, grzybami, pleśniami czy innymi czynnikami chorobotwórczymi. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w środki dezynfekujące, warto kupować je w sprawdzonych miejscach, a nie od przypadkowych sprzedawców, którzy oferują dosyć konkurencyjne ceny.

Dezynfekcja w profesjonalnej odsłonie

Profesjonalne środki dezynfekujące potrzebne są przede wszystkim w szpitalach i innych placówkach medycznych, w firmach zajmujących się wytwarzaniem czy sprzedawaniem żywności, a także w gospodarstwach hodowlanych, które utrzymują zwierzęta. Zakup środków powinien być przeznaczony dokładnym badaniem rynku i tego, co mają do zaoferowania poszczególne firmy. Pamiętajmy, że profesjonalne środki do dezynfekcji powinny posiadać wszystkie atesty i certyfikaty, jakich wymaga się od tego rodzaju produktów. Co więcej, musza być odpowiednio przechowywane i stosowane zgodnie z zaleceniami. Nie jest bowiem prawdą, że im więcej środka zużyjemy, tym bardziej będziemy chronieni przed różnym biologicznym zagrożeniem.

Gdzie przydadzą się maty dezynfekcyjne?

Jednym z produktów, które w ostatnim czasie zyskały na popularności, są maty do dezynfekcji, powszechnie stosowane w zakładach spożywczych oraz w gospodarstwach hodowlanych. Maty rozkłada się w bramach wjazdowych oraz przy wszystkich wejściach. Mają chronić gospodarstwo czy zakład produkcyjny przed wniesieniem na butach czy wwiezieniem na kołach samochodów różnych szkodliwych czynników i drobnoustrojów. Maty powinny być stosowane zgodnie z ich przeznaczeniem, a także dopasowane do indywidualnych potrzeb. Na szczególną uwagę zasługują maty wjazdowe do bram samochodowych. Muszą być one na tyle długie, aby koła samochodu mogły się na nich całkowicie obrócić. Chodzi o to, by nawet najmniejszy fragment koła nie pozostał bez dezynfekcji. W poszukiwaniu dobrych mat dezynfekcyjnych, warto zajrzeć na https://dezenfex.pl/. Maty pochodzące od dobrego i sprawdzonego producenta to gwarancja, że będą skuteczne, niezawodne i bezproblemowe w codziennym użytkowaniu. Pamiętajmy również, aby zwracać uwagę na trwałość mat – jeśli będą zbyt długi leżały bez uzupełniania środka dezynfekującego, mogą się okazać nie do końca skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!