Zakup drukarki do paragonów wcale nie musi być trudny. Przed jej zakupem warto wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych szczegółów. Najważniejszym szczegółem na który trzeba zwrócić uwagę jest odpowiedni program do drukarki fiskalnej. To właśnie na nim opiera się praca tego urządzenia. Dzięki temu właściciel firmy może liczyć na dobrą wydajność pracy oraz szybką obsługę klienta. Dziś na rynku dostępne są różne programy oferowane dla sklepów, hoteli, restauracji oraz placówek handlowo – usługowych.

Czym jest drukarka fiskalna i do czego służy?

Drukarki do paragonów są urządzeniami, które służą do sprzedaży rejestrowanej. Za ich pomocą ewidencjonowane są przychody pochodzące ze sprzedaży detalicznej w celu rozliczenia podatku dochodowego oraz VAT.

Urządzenia te mogą być używane tylko wtedy, gdy posiadają ważną homologację. Służą one do drukowania paragonów fiskalnych. Jeden z nich jest wydawany klientowi, a drugi archiwizowany na rolce kontrolnej bądź w formie elektronicznej. Jest on potrzebny podczas kontroli skarbowej.

Drukarki nie mogą pracować samodzielnie. Muszą one zawsze być połączone z komputerem bądź tabletem, który posiada zainstalowane oprogramowanie służące do zarządzania sprzedażą. Sprzęt ten świetnie sprawdza się w firmach z dużą bazą towarową.

Czym kierować się podczas zakupu drukarki?

Dziś na rynku jest bardzo duży wybór drukarek do paragonów. Aby wybrać odpowiednie urządzenie warto wziąć pod uwagę:

– sposób podłączenia sprzętu

– sposób zapisywania paragonów

Ważne jest również to, ile można zapisać nazw towarów i paragonów w pamięci wybranego urządzenia. Ponadto warto uwzględnić rodzaj prowadzonej działalności, branżę oraz wielkość firmy. Czynniki te mają ogromny wpływ na liczbę oraz rodzaj sprzedawanych towarów oraz usług.

Obecnie w sprzedaży dostępne są drukarki przeznaczone do:

– małych sklepików

– kiosków

– aptek

– dużych hurtowni farmaceutycznych

– sklepów internetowych

– gastronomi

– hotelarstwa

Inne drukarki trzeba wybrać do sprzedaży stacjonarnej, a jeszcze inne do pracy mobilnej.

Obecnie najlepszym wyborem są drukarki z funkcją elektronicznej kopii paragonu. Urządzenia te posiadają tylko jedną rolkę przeznaczoną dla klienta. Z kolei kopie paragonów na tych urządzeniach są zapisywane w formie elektronicznej na karcie:

– SD/SDHC

– microSD

– microSDHC,

Wiele z nich posiada pojemność 2GB i są na stałe umieszczone w drukarce. Ilość danych na takiej karcie odpowiada 3 330 rolkom papieru. A to przekłada się na dużą oszczędność papieru.

Program do drukarski fiskalnej a doskonała praca

Posiadając drukarkę z dobrym programem można bez problemu drukować paragony za pomocą dowolnego komputera oraz telefonu komórkowego. Jego dużą zaletą jest również to, że wydruki na jednej drukarce fiskalnej można wykonywać z wielu stanowisk w tym samym czasie.

Nowoczesny program umożliwia podłączenie jednocześnie wielu drukarek fiskalnych. Do tego celu niezbędna jest instalacja odpowiedniej aplikacji. Dzięki niej zapewniona jest dobra komunikacja pomiędzy komputerem, a serwisem. Posiadając dobry program można pozwolić sobie na rzetelne zapisywanie danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!