Pochodząca z Kalifornii escholtzia jest rośliną zielną. Znana również jako mak kalifornijski, roślina ta była używana w leczeniu bólów głowy i łagodzeniu bólu zębów. Mak kalifornijski jest szeroko stosowany w kulturze botanicznej, ale jego właściwości zdrowotne są mniej znane. Ta roślina ma niewiele zalet, ale można je wykorzystać do rozwiązania konkretnego problemu.

Jakie są zalety maku kalifornijskiego?

Mak kalifornijski jest doskonałym sprzymierzeńcem w leczeniu zaburzeń snu. Powód? Roślina ta zawiera dużą ilość alkaloidów, substancji, które są znane z działania uspokajającego i relaksującego. Escholtzia jest naturalnym środkiem hipnotycznym, który sprzyja relaksacji i uspokojeniu. Ułatwia więc zasypianie, zapewnia spokojny sen, eliminuje koszmary i nocne przebudzenia.
Kolejna zaleta maku kalifornijskiego? Ma działanie anksjolityczne i przeciwbólowe, które może łagodzić stany lękowe. Przeciwbólowymi zaletami escholtzia może leczyć niektóre migreny.

Jak można stosować escholtzia?

Zaleca się stosowanie maku kalifornijskiego tylko wewnętrznie. Poleca się różne sposoby jego wykorzystania. Jednym ze sposobów jest zaparzenie herbaty escholtzia. Zagotuj wodę, a następnie wsyp do filiżanki łyżkę stołową ziół. Pozostawić do zaparzenia na 10 minut, a następnie przecedzić. Napój ten pomaga w łagodzeniu zaburzeń snu i niepokoju, a także wspomaga zasypianie. Pij jedną filiżankę trzydzieści minut przed snem każdej nocy, aż do ustąpienia objawów.
Mak kalifornijski może być również przyjmowany w postaci nalewki. 40 kropli escholtzii wlać do szklanki wody i wypić na 30 minut przed snem. Pić do czasu, aż objawy się poprawią.
Możliwe jest również przyjmowanie kapsułek z makiem kalifornijskim, ale trzeba je kupić w sklepie zielarskim lub aptece. Roślina ta ma zastosowanie medyczne. Nie należy więc kupować byle jakiego produktu. W zależności od producenta, dawkowanie również będzie inne.

Mak kalifornijski: jakie są przeciwwskazania?

Escholtzia nie jest zalecana dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz małych dzieci. Roślina ta jest naturalną i łagodną alternatywą dla tabletek nasennych. Dzięki swojej hipnotycznej mocy pozwala uniknąć stosowania leków chemicznych w leczeniu zaburzeń snu i niepokoju.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-pogrzeb-c-6.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!