Ulica Krakowska - RemontMieszkańcy oraz użytkownicy ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej już niedługo będą mieli nie lada problem z poruszeniem się trasą ponieważ rusza kolejny etap przebudowy tej ruchliwej ulicy która prowadzi ruch między innymi do Krakowa. Do roku 2017 wszystkie prace mają się zakończyć a obszar objęty pracami remontowymi to aż 5 kilometrów.

Przebudowa ulicy Krakowskiej będzie polegać głównie na usprawnieniu skrzyżowań, które w obecnej postaci powodują duże utrudnienia w ruchu i korki. Ich przebudowa będzie polegać na poszerzeniu całego pasa ruchu oraz na zrobieniu oddzielnych pasów do skręcania w lewo.

Na ulicy Krakowskiej pojawią się również elementy wprowadzające bezpieczeństwo dla pieszych, czyli szerokie przejścia, azyle na drogach (miejsce gdzie pieszy może się zatrzymać na środku drogi gdy np. zaskoczy go czerwone światło na pasach), oraz nowe, szerokie chodniki (od 2 do nawet 4 metrów szerokości).

Wybudowane zostają również nowe zatoki autobusowe aby te nie zajmowały pasa ruchu zatrzymując się na przystankach.

Remont przysporzy kierowcom wielu utrudnień w ruchu ale przebudowa ta będzie w przyszłości na pewno dużym ułatwieniem dla nas wszystkich. Objazd będzie przeprowadzony ulicą Lipnicką, która na szczęście jest już wyremontowana.

Projekty przebudowy można obejrzeć na tej stronie.

2 thoughts on “Przebudowa ulicy Krakowskiej do 2017 roku

    1. dokładnie zgadzam się z kol. – główny problem to skrzyżowanie z obwodnicą. Dlaczego w tym miejscu nie zrobili ronda zamiast świateł – miejsca jest wystarczająco, a zapewniam Was, że podobnie jak na Hulance nie byłoby żadnych utrudnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!