W ostatnich latach nastąpił bardzo dynamiczny rozwój branży e-commerce. Czas pandemii sprawił, że wiele osób częściej decydowało się na robienie zakupów online. Niemal dwukrotnie wzrosła liczba klientów nabywających elementy wyposażenia wnętrz za pośrednictwem sklepów internetowych. Jeśli również chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy kupowaniu mebli.

Zakupy online w Salonach Agata

Zakup mebli przez Internet na pozór wydaje się trudny. Elementy wyposażenia wnętrz często trzeba zobaczyć na żywo, dotknąć i wypróbować. Dotyczy to zwłaszcza łóżek, kanap foteli itd. Po prostu każdy chce mieć pewność, że zakup będzie trafiony.

Obecnie doświadczenia zakupowe konsumentów są bardzo istotne dla wielu sklepów meblowych – w Salonach Agata opinie klientów pomagają ulepszać proces zakupowy, maksymalnie dopasowując go do oczekiwań kupujących.

Każdy mebel prezentowany w sklepie internetowym ma szczegółowy opis zawierający m.in. dokładne wymiary produktu, wagę, charakterystykę konstrukcji i materiału, z jakiego został wykonany. Atutem jest wizualizacja przedstawiająca jak dany mebel prezentuje się w zagospodarowanym pomieszczeniu.

Zanim zamówisz mebel – zwróć uwagę na wymiary

Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie zmierzyć przestrzeń, w której planujesz postawić nowy mebel. To pozwoli zawęzić zakres poszukiwań. Jak już wspomniano – przy każdym produkcie znajdziesz wymiary takie jak wysokość, szerokość oraz głębokość. Dzięki temu nie będziesz się martwić o to, że dany sprzęt okaże się zbyt duży.

Zakupy przez Internet a kwestie prawne

Robiąc zakupy online dobrze jest znać swoje prawa. Artykuł 27 Ustawy o prawach konsumenta jasno informuje, iż przysługuje Ci 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem (przez Internet). Co istotne, nie musisz podawać przyczyny swojej decyzji i nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli mebel nie nosi śladów użytkowania i oddajesz go w nienaruszonym stanie – sklep ma obowiązek przyjąć zwrot.

Zwróć uwagę na koszty transportu

Wiele internetowych sklepów meblarskich nalicza spore koszty transportu. Warto poszukać ofert korzystnych dla Twojego portfela. Przykładowo, składając zamówienie w Salonach Agata, masz wiele opcji do wyboru.

Pierwszą jest dostawa wprost do Twojego domu za pośrednictwem firmy transportowej. Druga możliwość to odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym. Istnieje również trzecia opcja, a mianowicie odbiór w Megaskrytce zlokalizowanej obok sklepu. W dwóch ostatnich przypadkach usługa jest darmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!