Psychoterapeuta online jest to najlepsze wyjście dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą pojawić się osobiście w gabinecie na terapii. Jest to coraz częstsze zjawisko. Ludzie coraz więcej pracują, wyjeżdżają za granicę do pracy, mają mnóstwo obowiązków lub po prostu nie mają możliwości wyjścia z domu. Z myślą o nich wiele gabinetów psychoterapii dało możliwość konsultacji online. 

Jak działa psychoterapeuta online?

Zmagasz się już od jakiegoś czasu ze słabym nastrojem, masz stany depresyjne, ogarnia Cię nieprzyjemne uczucie lęku? Przez to wszystko nie potrafisz normalnie funkcjonować i straciłeś kontrolę nad swoim życiem?  Takie uczucia i stany, które trwają dłuższy czas są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia psychicznego i życia. Nie martw się jednak, nie jesteś sam, coraz więcej osób w dzisiejszych czasach odczuwa takie stany. Może się zdarzyć, że nie masz już siły do swojego małego dziecka czy nastolatka. Dzieci a nawet dorośli nie umieją sobie poradzić czasami z emocjami względem rodziców. W takim przypadku również sprawdzi się psychoterapeuta online. Wizyta online przebiega jak normalne spotkanie w gabinecie, z tym że Ty siedzisz u siebie w domu lub miejscu, w którym czujesz się bezpiecznie. Zyskujesz również pełną anonimowość oraz więcej czasu, którego nie tracisz na dojazdy.

psychoterapeuta online

Dla kogo jest psychoterapia przez Internet?

Psychoterapeuta online jest dla każdego. Jednak istnieją specyficzne sytuacje, w których tylko taka forma kontaktu wchodzi w grę. Dzieje się tak kiedy jesteśmy obarczeni licznymi obowiązkami. Nie mamy czasu na wyjście, mamy małe dzieci, które uniemożliwiają nam wizytę. Czasami dopada nas wstyd, nie lubimy rozmawiać z kimś twarzą w twarz. Może od spotkania z psychoterapeutą odwodzi Cię myśl, że musiałbyś opowiadać komuś o swoich intymnych przeżyciach czy rozterkach. Może prowadzisz własną firmę i nie możesz sobie pozwolić z uwagi na opinie ludzi na wizytę u psychoterapeuty. W tych wszystkich przypadkach powinieneś udać się do psychoterapeuty online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!