Na ulicach Bielska-Białej często można zobaczyć zabytkowe samochody, które cieszą oczy i wyróżniają się w tłumie nowoczesnych aut. Osoby, którym marzy się taki samochód powinny jednak pamiętać, że poruszanie się nim po drogach również wymaga ubezpieczenia. Nawet wtedy, gdy korzystamy z niego dosyć sporadycznie, chociażby wybierając się na zlot starych aut.

Samochody zabytkowe cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Bielska-Białej, jak i innych miast. Przede wszystkim są ciekawą odmianą na ulicach, ale nie tylko. Wiele osób pasjonuje się remontowaniem i odrestaurowywaniem starych samochodów i nadawaniem im drugiego życia. Podczas gdy jedni pasjonaci odnawiają auta po to, aby stały w garażu czy na posesji i cieszyły oczy, inni wolą aktywnie nimi jeździć po ulicach. W tym drugim przypadku konieczne jest wykupienie auta. Standardowo jest ono udzielane na maksymalnie 12 miesięcy, ale możliwe jest również ubezpieczenie na chociażby 30 dni.

Specjalna polisa dla zabytkowych samochodów

Skup samochodów WrocławAby poruszać się po drogach zabytkowym samochodem, trzeba dla niego wykupić specjalną polisę. Najpierw jednak samochód musi być uznany za zabytkowy. A do tego musi spełnić kilka kryteriów – mieć co najmniej 25 lat i oryginalną większość części, być wycofanym z produkcji od co najmniej 15 lat, a także być wpisany do rejestru zabytków ewentualnie znajdować się w centralnej ewidencji dóbr kultury. Zabytkowe samochody można ubezpieczyć w wielu firmach ubezpieczeniowych, ale trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie firmy mają taką ofertę. Co więcej, wielu ubezpieczycieli dosyć niechętnie ubezpiecza takie auta i dyktuje wysokie stawki polis ubezpieczeniowych. Nie jest to jednak regułą, dlatego warto dobrze rozejrzeć się na rynku polis ubezpieczeniowych i porównać oferty różnych firm. Dzięki temu można znaleźć taką polisę, która w stu procentach będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom i nie będzie nadmiernym obciążeniem dla portfela.

Jak szukać dobrego ubezpieczenia?

Osoby, które mają zabytkowe samochody, z pewnością obracają się też w towarzystwie innych miłośników starych samochodów, którzy w razie czego mogą służyć wsparciem i pomocą w znalezieniu dobrej polisy. To dobre rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy po raz pierwszy ubezpieczamy zabytkowe auto i nie wiemy, na co konkretnie zwracać uwagę podczas podpisywania umowy ubezpieczeniowej. Dobrze jest też skorzystać z którejś z dostępnych w internecie porównywarek ubezpieczeń, dzięki którym można szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu zapoznać się z ofertami kilku lub kilkunastu firm. Wystarczy wejść na https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/, podać wszystkie dane nasze i naszego auta, a od razu będziemy mieć wyświetlone różne oferty. Pamiętajmy jednak, że przeglądając polisy należy zwracać uwagę nie tylko na ich ceny, ale również na ochronę ubezpieczeniową, jaką zapewniają. Najtańsza polisa może bowiem się okazać także najmniej korzystna pod względem ochrony ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!