Masz problemy finansowe i szukasz w Bielsku-Białej fachowej pomocy finansowej? Nie sięgaj po kolejne kredyty czy pożyczki, a staraj się jak najszybciej spłacać wszystkie, szczególnie najbardziej przeterminowane zobowiązania. Dobrym rozwiązaniem jest tez skorzystanie z usług doradcy finansowego, który spojrzy obiektywnie na nasze finanse i oceni, w jaki sposób najlepiej i najskuteczniej wychodzić z długów.

Egzekucja komornicza nie należy do przyjemnych. Komornik ma bowiem sporo uprawnień, aby na wiele sposobów ściągnąć z dłużnika zaległe zobowiązania. Najczęściej zajmuje konto bankowe lub wynagrodzenie w miejscu pracy, może również zająć wszelkie lokaty czy inne produkty inwestycyjne znajdujące się w banku. Co więcej, komornik ma również prawo zajmować nieruchomości i ruchomości, które następnie licytuje, aby uzyskać środki na spłatę zadłużenia. Jeśli masz komornika, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się bezpośrednio do niego. Najczęściej można bowiem negocjować spłatę długu i rozłożyć go na dogodne do spłaty raty.

Szukaj rozwiązań u dobrych doradców

Dobrym pomysłem dla osób, które mają zaległe zobowiązania, egzekucję komorniczą i nie do końca panują nad swoimi finansami, może być skorzystanie z usług doradcy finansowego, szczególnie takiego, który jest wyspecjalizowany w pomaganiu w wychodzeniu z długów. Niezależny doradca jest w stanie ocenić, które zobowiązania należy spłacać natychmiast, a które mogą poczekać. Potrafi też dobrze przyjrzeć się umowom z bankami i wyciągnąć z nich dodatkowe pieniądze. Często wystarczy zrezygnować z ubezpieczenia kredytu, aby mieć z tego tytułu dodatkowe środki na spłatę co najmniej kilku rat. Wielu pożyczkobiorców nie zdaje sobie nawet z tego sprawy, gdyż nie potrafią wnikliwie czytać umów. Wtedy dobry doradca finansowy może być na wagę złota.

Pożyczka na spłatę innych rat

Aby spłacić zaległe zobowiązania, także komornicze, można również sięgnąć po większą pożyczkę, która pozwoli uporać się ze wszystkimi zaległymi długami. Mając egzekucje komorniczą, raczej nie można liczyć na kredyt w banku. Wniosek najprawdopodobniej zostanie niemal natychmiast odrzucony. Jest jednak nadzieja w firmach pozabankowych, które udzielają pożyczek także osobom zadłużonym. Najczęściej wymagają one odpowiedniego zastawu w postaci samochodu czy nieruchomości, jednak jest to dobra opcja dla kogoś, kto chce spłacić wszelkie stare zobowiązania i jest pewien, że najnowszą pożyczkę będzie spłacać regularnie. Pożyczki pozabankowe nie tylko pod tym względem są lepsze i korzystniejsze niż kredyty bankowe. Wśród parabanków sporo jest firm, które oferują pożyczki za darmo. To opcja dla nowych klientów firm pozabankowych, którzy mogą pierwszą pożyczkę wziąć zupełnie bezpłatnie – oddają dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyły. Takiej oferty póki co nie znajdziemy w żadnym, nawet najbardziej znanym banku i raczej nie ma szansy, by pojawiła się ona w najbliższej przyszłości.

1 thought on “Spłacamy komornika – gdzie w Bielsku szukać pomocy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!