Jednym z najczęściej zadawanych pytań w zakresie makijażu permanentnego jest to, dotyczące jego trwałości. Odpowiedź na pytanie: ile utrzymuje się makijaż permanentny, nie jest jednoznaczna, ponieważ jest wiele czynników, o których należy pamiętać i które znacząco wpływają na jego trwałość.

Makijaż permanentny – jak długo się utrzymuje?

Należy pamiętać, że niezależnie od jakości makijażu permanentnego – nie jest on na zawsze. Ze względu na to, że z czasem kolory bledną, zaleca się powtórzenie zabiegu, aby utrzymać efekt. Ile utrzymuje się makijaż permanentny? Przeciętnie ten typ makijażu utrzymuje się od 2 do 5 lat, w skrajnych przypadkach kilka miesięcy.

Brwi – utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny brwi stał się bardzo popularną metodą upiększania ze względu na efekt końcowy oraz oszczędność czasu. W głowie jednak pojawia się pytanie “na ile makijaż permanentny brwi wystarczy? Jeżeli pigment używany podczas wykonywania zabiegu był wysokiej jakości i został on osadzony głęboko, a jednocześnie stosowana była odpowiednia pielęgnacja skóry – to trwałość makijażu wynosi nawet do 5 lat. Najczęściej jednak efekt utrzymuje się ok. 2-3 lata.

Makijaż permanentny ust oraz oczu – jak długo możemy podziwiać efekty?

Dzięki profesjonalnemu podejściu i wykorzystaniu najlepszych pigmentów przez linergistę możliwe jest poprawienie wyglądu również ust i oczu. Jak długo możemy podziwiać podkreślone oczy i piękne usta? Precyzja linergisty i mocno napigmentowane barwniki, sprawią, że efektem można się cieszyć nawet do 2 lat.

Co wpływa na trwałość makijażu permanentnego?

To jak długo utrzymują się kreski permanentne, uzależnione jest od kilku czynników.

Metoda wykonania makijażu permanentnego

Aktualnie branża beauty dostarcza nam wiele metod pigmentacji, które wykorzystują inne urządzenia, pigmenty czy akcesoria. Barwnik może zostać wprowadzony pod skórę za pomocą jednej lub kilku igieł akupunkturowych. Dobór grubości akcesoriów zależy od oczekiwanego efektu oraz wybranej techniki pigmentacji. Możliwe jest również, wykonanie pigmentacji przy pomocy specjalnego ostrza.

Pigmenty – kluczowe w trwałości makijażu permanentnego

Skład wraz z właściwościami pigmentów odgrywają dużą rolę w jakości barwników, a co za tym idzie trwałości makijażu.

Czego unikać? Przede wszystkim pigmentów, w których składzie obecne są metale ciężkie, tlenki żelaza, alkohol etylowy czy związki nieznanego pochodzenia. Pamiętajmy o spełnianiu norm oraz certyfikatach, potwierdzających jakość produktów, z których korzystamy.

Styl życia i higiena – świadoma pielęgnacja

Klientki, które często decydują się na wizytę w solarium bądź opalanie, muszą zdawać sobie sprawę, że promieniowanie UV powodujące odnowę naskórka, wpłynie na skrócenie trwałości pigmentacji. Co więcej, taki efekt przynosi również stosowanie  kosmetyków powodujących złuszczanie naskórka, np. peeling.

Rodzaj skóry

Decydując się na makijaż permanentny, należy pamiętać, że każdy organizm jest inny, przez co trwałość makijażu może się różnić bez względu na to czy został on wykonany w taki sam sposób. Aby zaradzić zanikaniu makijażu, warto poddawać się korektom, dzięki którym bez przerwy możliwe jest cieszenie się pięknym wyglądem.

Jak wykonać trwały makijaż permanentny?

Odpowiednie przygotowanie do wykonania makijażu permanentnego to podstawa, dlatego zapisz się na kurs makijażu permanentnego do Hanami PMU Academy i udoskonalaj swoje umiejętności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!