Śmierć bliskiej osoby to ogromna strata i niezwykle trudne doświadczenie, zwłaszcza jeśli dodatkowym źródłem stresu stają się obowiązki związane z organizacją pogrzebu. Potrzebny jest do tego czas i siła, której często brakuje, gdy odchodzi ukochana osoba. Aby zdjąć z siebie ciężar podejmowania decyzji związanych z ceremonią pogrzebową i choć trochę ułatwić sobie przeżywanie, tego tak trudnego momentu warto skorzystać z pomocy zakładu pogrzebowego.

Profesjonalna organizacja pogrzebu

Samodzielna organizacja pogrzebu jest niezwykle ciężkim zadaniem dla osób znajdujących się w żałobie, dlatego warto rozważyć skorzystanie z pomocy specjalisty. Zakłady pogrzebowe świadczą kompleksowe usługi dotyczące organizacji pogrzebu i wszystkich związanych z tym wydarzeniem formalności. Przygotowanie trumny, transport zwłok, organizacja uroczystości pogrzebowej, dokumentacja, a także sam pochówek. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, jakie posiadają pracownicy zakładu pogrzebowego, wszystkie czynności związane z pogrzebem zostaną przeprowadzone w pełni profesjonalny sposób, zgody z wolą rodziny.

Skorzystanie z usług, jakie oferuje zakład pogrzebowy w Katowicach, jest bez wątpienia dużym ułatwieniem i szansą na przeżywanie żałoby, bez obaw o stres związany z kwestiami formalno-organizacyjnymi. Warto jednak bliżej przyjrzeć się temu, co wchodzi w skład usługi pogrzebowej, czytając prezentowany artykuł.

Usługa odbioru i transportu ciała

Jest to jedna z najbardziej podstawowych kwestii wchodzących w skład usługi pogrzebowej. To właśnie w tym momencie rozpoczyna się praca zakładu pogrzebowego. Na samym początku firma odbiera ciało zmarłego ze wskazanego wcześniej miejsca oraz przewozi je do zakładu pogrzebowego. Klient sam wybiera firmę, jednak warto aby upewnił się, że działa ona całodobowo i na jakim terenie prowadzi swoją działalność.

Przygotowanie ciała zmarłego

Jednym z najważniejszych elementów działalności zakładów pogrzebowych jest odpowiednie przygotowanie ciała zmarłego do uroczystości pogrzebowej. Ostatnie pożegnanie z bliską osobą jest niezwykle ciężkim doświadczeniem, zwłaszcza gdy uległa ona tragicznemu wypadkowi lub jej ostatnie dni życia  sprawiły, że bardzo się zmieniła z wyglądu. Zadaniem zakładu pogrzebowego jest więc wykonanie wszelkich niezbędnych czynności, aby ciało zmarłego dobrze się prezentowało. W zakres tej usługi wchodzi odpowiednie przygotowanie zwłok, mycie, ubranie oraz zabiegi kosmetyczne o mniejszym lub większym zakresie.

Organizacja pochówku

W tym zakresie działalności zakładu pogrzebowego należy uwzględnić dwie opcje pochówku. Tradycyjne złożenie ciała w trumnie do grobu w obrządku wyznaniowym lub cywilnym, a także kremacje zwłok. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku zakład pogrzebowy bierze na siebie odpowiedzialność za dopełnienie wszelkich formalności. Nie należy też zapominać, że zakład pogrzebowy jest miejscem, gdzie rodzina dokonuje zakupu akcesoriów niezbędnych do organizacji pochówku. W razie potrzeby, na życzenie klientów, firma zamawia lub projektuje nekrologi, a następnie je rozwiesza.

Formalności urzędowe

Od zarezerwowania miejsca na ostatnie pożegnanie, przez rozmowy z zarządcą cmentarza, aż po wszelkie formalności urzędowe, które dotyczą również złożenia wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego z ZUS. Zakład pogrzebowy przejmuje na siebie te zadania, ułatwiając rodzinie zmarłego doświadczanie żałoby.

Jak działa e-recepta? Poznaj jej zalety i wady
Od nawyku do nałogu. Od czego można się uzależnić i jak leczyć nałogi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!