Piękny i co ważne zdrowy uśmiech jest bardzo ważny, to właśnie on w głównej mierze wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. Ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej, a także regularne wizyty u stomatologa. Coraz więcej osób, którym zależy na zdrowym i pięknym uśmiechu, sięga po czarne pasty do zębów. Co to za produkt i czy rzeczywiście jego stosowanie a zbawienny wpływ na uzębienie?

Co znajduje się w czarnej paście do zębów?

Czarna pasta do zębów to pasta, w której podstawowym składnikiem jest węgiel aktywny – to właśnie on odpowiada za kolor produktu, ale też i za jego właściwości. To właśnie ta substancja sprawia, że dzięki absorpcyjnym właściwościom ze szkliwa zostają usunięte przebarwienia, co daje efekt ich wybielenia. Należy jednak pamiętać o tym, że czarna pasta do zębów działa jedynie powierzchniowo. Co to oznacza? Pasta przywraca zębom ich naturalny kolor, ale go nie zmienia. Poza usunięciem zanieczyszczeń czarne pasty świetnie radzą sobie również z zapobieganiem namnażania się bakterii w jamie ustnej, czego efektem jest zwalczenie problemu nieświeżego oddechu.

Wybielające właściwości czarnej pasty

Dla wielu osób jest czarna pasta to najlepsza pasta wybielająca, po którą bardzo chętnie sięgają. Co ważne wybielanie takie jest nieinwazyjne, całkowicie bezpieczne, ponieważ pasta nie zmienia koloru szkliwa (to można zrobić tylko w czasie profesjonalnego wybielania zębów), a jedynie przywraca ego naturalną barwę. To bardzo dobry produkt, z którego można korzystać w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Czy stosowanie czarnej pasty jest bezpieczne?

Czarna pasta do zębów to produkt cieszący się sporym zainteresowaniem, który ma wielu zwolenników. Jest jednak spora grupa osób, która ma obawy przed tym, by po niego sięgnąć. Czy słusznie? Absolutnie nie. Stosowana zgodnie z zaleceniem producenta czarna pasta jest całkowicie bezpieczna. Wybierając jednak odpowiednią dla siebie pastę warto zwrócić uwagę na wartość RDA, czyli współczynnika ścieralności określającego, w jakim stopniu składniki zawarte w paście będą ścierały szkliwo. Dlaczego to ważne? Zbyt wysoki RDA w połączeniu z twardą szczoteczką, przy niewłaściwej technice szczotkowania może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa i głębszych warstw zębów a w konsekwencji do obniżenia szyjek zębowych i bolesne nadwrażliwości.

W przypadku osób z nadwrażliwością zębiny zaleca się stosowanie pasty z niskim RD. Pozostałe osoby mogą sięgać po te z dobrymi właściwościami ściernymi, pozwalającymi pozbyć się nieestetycznych przebarwień. Do tego należy dobrać jednak delikatną szczoteczkę i odpowiednią technikę szczotkowania zębów.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!