Producenci mebli wykorzystują nowoczesne materiały wykończeniowe, które zadziwiają funkcjonalnością i estetyką. Do produktów cieszącym się ogromnym powodzeniem należą meblowe płyty. Z takiego rozwiązania korzystają także budowlańcy, architekci i projektanci wnętrz. Jak się okazuje płyty meblowe, są bardzo atrakcyjnym i uniwersalnym rozwiązaniem. Można je nie tylko wykorzystać do produkcji mebli, ale także jako np. okładzinę na ścianę czy wypełnienie nietypowych, pustych przestrzeni w pomieszczeniu, takich jak wnęki czy skosy.

Dlaczego warto wybrać meblowe płyty?

Meblowe płyty należą do materiałów trwałych i odpornych na uszkodzenia, takich jak deformacja czy zarysowania. Z tego względu idealnie się sprawdzą jako materiał do produkcji mebli. Takie tworzywo jest znakomitą alternatywą do drogiego drewna, jest bowiem dużo tańsze, a prezentuje się nie mniej efektownie. Do zalet płyt meblowych należy funkcjonalność, łatwość obróbki i wysoka wytrzymałość.

Dobrym rozwiązaniem jest płyta meblowa na wymiar. Odpowiednio przycięta zapewnia efektywność pracy i wygodę obróbki. Materiał tego typu idealnie się nadaje do produkcji różnych elementów wyposażenia, a także do zabudowy pokojowej i kuchennej.

Jakie są rodzaje płyt meblowych?

Producenci oferują szeroki wybór płyt meblowych, dzięki czemu można je dokładnie dopasować do indywidualnych potrzeb. Do najpopularniejszych wariantów należą:

  • płyty laminowane HPL – składają się z warstwy dekoracyjnej, laminatu i żywicy termoutwardzalnej,
  • płyty HDF i MDF – charakteryzują się wysoką gęstością,
  • płyty wiórowe – składają się z wiórów drzewa,
  • sklejki – powstają z cienkich warstw fornirów.

Płyty meblowe to świetne rozwiązanie do branży meblarskiej. Materiał oferuje ciekawe możliwości aranżacyjne. Warto podkreślić, że płyty są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i stylistycznych. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są płyty laminowane. Mogą idealnie odwzorować rysunek naturalnego drewna, kamienia, metalu, a nawet tkaniny, co stwarza ogromne pole do popisu w atrakcyjnym kreowaniu wnętrz.

Dlaczego warto wybrać płytę meblową na wymiar?

Sklepy meblarskie obfitują w gotowe systemy meblowe w wielu wariantach. Sporo jednak osób stawia na nietuzinkowe rozwiązania, które są idealnie wpisane w ich osobiste gusta i preferencje. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest płyta meblowa na wymiar.

Płyta na wymiar pozwoli na stworzenie unikalnego mebla, który będzie miał idealny wygląd, wymiary i kształt. A to umożliwi realizację i kreowanie atrakcyjnych projektów, idealnie dopasowanych do potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!