Wyjaśniamy, czym są zaburzenia erekcji, ich przyczyny, powiązania z chorobami serca i układu krążenia oraz jak je leczyć.

Zaburzenia erekcji lub impotencja mają miejsce, gdy mężczyzna ma trudności z uzyskaniem lub utrzymaniem wystarczająco silnej erekcji do odbycia stosunku płciowego lub innej aktywności seksualnej. Może to być spowodowane stresem, niepokojem lub nadmiernym spożyciem alkoholu. Ale może to być również objaw choroby podstawowej, takiej jak miażdżyca (zwężenie tętnic), cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi. Niektóre leki mogą powodować zaburzenia erekcji, na przykład beta-blokery i diuretyki (powszechnie stosowane w leczeniu różnych chorób serca, takich jak nadciśnienie i niewydolność serca).

Dlaczego zaburzenia erekcji są sygnałem ostrzegawczym przed chorobami serca?

Podczas erekcji tętnice przenoszące krew do penisa rozszerzają się i więcej krwi napływa do penisa, powodując jego obrzęk. Jeśli tętnice w organizmie są dotknięte miażdżycą, powoduje to zmniejszenie przepływu krwi, co może oznaczać problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji.

Miażdżyca zwiększa ryzyko zawału serca. Ponieważ tętnice w penisie są tak wąskie, problemy z erekcją mogą być jednym z pierwszych znaków ostrzegawczych. Niezwykle ważne jest, aby wykryć wszelkie podstawowe schorzenia, takie jak dławica piersiowa lub cukrzyca. Jeśli więc masz problemy z zaburzeniami erekcji, nie tylko patrz na https://viagra.edu.pl/kamagra.html ale i umów się na wizytę u lekarza. On lub ona oceni i zbada Cię, aby spróbować ustalić przyczynę problemu i może skierować Cię na badania.

Jakie są metody leczenia zaburzeń erekcji?

Leki znane jako inhibitory PDE5 mogą pomóc dużej ilości mężczyzn z zaburzeniami wzwodu. Może być konieczne przyjęcie kilku dawek w miarę upływu czasu, zanim zaczną działać prawidłowo, i może być konieczne dostosowanie dawki. Krajowe wytyczne mówią, że leki te można przepisać od sześciu miesięcy po zawale serca, pod warunkiem, że stan pacjenta jest stabilny.

Innym lekiem na zaburzenia erekcji jest hormon zwany alprostadylem, który jest podawany jako zastrzyk lub pastylka umieszczana w cewce moczowej mężczyzny (rurce, która przemieszcza się przez penisa. Leczenie nielekowe to pompa próżniowa – może to wymagać praktyki, ale zwykle jest to bardzo skuteczne.

Czy jest ktoś, kto nie powinien przyjmować Viagry i innych inhibitorów PDE5?

Inhibitory PDE5 nie są zalecane osobom z niskim ciśnieniem krwi, ponieważ rozszerzają tętnice, przez co ciśnienie jest jeszcze niższe.

Jeśli cierpisz na dusznicę bolesną lub czekasz na leczenie łagodzące objawy, takie jak stent lub operacja bajpasu, nie powinieneś przyjmować tych leków. Dzieje się tak, ponieważ aktywność seksualna może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia bólu w klatce piersiowej (dławicy) i nie należy przyjmować azotanów w celu leczenia dławicy, jeśli zażywałeś inhibitory PDE5.

Czy możesz przyjmować inhibitory Viagry i PDE5, jeśli bierzesz leki na serce? Można je przyjmować z większością leków na serce, ale nie z azotanami ani nikorandylem, które są stosowane w leczeniu dusznicy bolesnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!