Badania medyczne wykazały, że przy użyciu własnych komórek krwi przyspiesza gojenie i regenerację tkanek we wszystkich formach chirurgii. W szczególności do tej procedury wykorzystuje się płytki krwi, osocze i białe krwinki. Białko przenoszone przez płytki krwi jest magicznym składnikiem używanym w wielu prywatnych gabinetach do gojenia ran i różnych zabiegów chirurgicznych, w tym chirurgii jamy ustnej.

Ponieważ w wysokiej klasy gabinetach stosuje się wyłącznie innowacyjne procedury, rutynowo stosowane jest również osocze bogatopłytkowe w operacjach jamy ustnej obejmujących tkanki twarde i miękkie pochodzące od pacjenta. Białka osocza są pobierane w gabinecie w ramach krótkiej procedury, która zajmuje tylko kilka minut. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w chirurgii zapewnia pacjentowi najlepszą możliwość skutecznego wyleczenia po operacji. W przypadku pacjentów, którzy mają historię powikłań wynikających z regeneracji tkanek twardych i miękkich, osocze bogatopłytkowe ma kluczowe znaczenie dla sukcesu chirurgicznego.

Jak stosuje się plazmę bogatą w osocza?

Płytki krwi są niezbędne do gojenia się organizmu, a osocze bogatopłytkowe (PRP) jest produktem krwi, który ma szczególnie duże stężenie tych maleńkich komórek. W ogólnej praktyce medycznej terapia osoczem bogatopłytkowym jest powszechnie stosowana w celu promowania zdrowego wzrostu i naprawy ścięgien, więzadeł, mięśni, stawów i innych uszkodzonych tkanek. W periodontologii może być również stosowana w celu ułatwienia wzrostu i naprawy uszkodzonych tkanek dziąseł, co pozwala na skuteczniejsze leczenie i powrót do zdrowia po chorobach przyzębia. Ponieważ wykorzystuje naturalne czynniki wzrostu organizmu do promowania zdrowszych dziąseł, terapia osoczem bogatopłytkowym jest jedną z bardziej holistycznych metod leczenia, które są dzisiaj oferowane.

Fibryna bogatopłytkowa

Aby poprawić działanie terapii osoczem bogatopłytkywm, niejeden specjalista może również zasugerować terapię fibryną bogatopłytkową. Terapia tworzy matrycę fibrynową, która gromadzi czynniki wzrostu i skupia je na gojeniu określonych obszarów tkanki. Oprócz przywracania uszkodzonych tkanek przyzębia i innych – może być również bardzo korzystna w naprawie struktury kości szczęki po wszczepieniu implantu dentystycznego.

Popraw swoje zdrowie przyzębia dzięki terapii bogatopłytkowej

Najlepszym sposobem na pokonanie chorób przyzębia i przywrócenie zdrowia jamy ustnej i przyzębia jest zapewnienie organizmowi narzędzi, których potrzebuje do samoleczenia. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z terapii osoczem bogatopłytkowym i fibryną bogatopłytkową, umów się na konsultację ze specjalistą, czy nawet całym zespołem, który zna się właśnie an tym temacie i tej specjalizacji. Nie zapomnij również, że możliwości wykorzystania osocza bogatopłytkowego nie ograniczają się do zastosowań medycznych, ale mają też wiele do zaproponowania jeśli chodzi o walory kosmetyczne. Tutaj też najlepiej skonsultować się z kliniką, która zna się na tym zakresie specjalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!