Prawdopodobnie słyszałeś, że światło słoneczne daje nam energię, ale czy wiesz, że żarówki działają w podobny sposób? Żarówki, które emitują niebieskie fale świetlne, wytwarzają serotoninę, dzięki czemu jesteśmy skupieni i czujni. Żarówki, które nie emitują niebieskich fal świetlnych, pozwalają naszemu mózgowi wytwarzać melatoninę, dzięki czemu jesteśmy zrelaksowani, senni i gotowi na spokojny sen.

Żarówki o niższej temperaturze wytwarzają ciepłą biel, podobną do ognia, podczas gdy żarówki o średniej temperaturze wytwarzają neutralną barwę, a żarówki o wyższej temperaturze wytwarzają chłodny kolor lub naśladują światło dzienne. Powszechne błędne przekonanie jest takie, że jasność żarówki jest mierzona w watach. Waty mierzą zużycie energii, a Lumen mierzy jasność.

Szukasz żarówki o odpowiedniej barwie do wybranego pokoju? Skorzystaj z oferty internetowej na https://www.strefalamp.pl bądź wybierz jeden z bielskich sklepów stacjonarnych:

* Galeria Lamp Anna Tyrc, Partyzantów 51, 43-300 Bielsko-Biała
* Salon oświetleniowy Lampeczkowo | Tanie lampy Bielsko-Biała ?
* Karo Elektro Sp. z o.o. sp.k. Legionów 93, 43-300 Bielsko-Biała
* Dekorio, Jutrzenki 18, 43-300 Bielsko-Biała
* Castorama Adres: Warszawska 186, 43-300 Bielsko-Biała

Oświetlenie LED do użytku w sypialni

W sypialni zwykle zależy nam na tym, aby panowała tam atmosfera spokojna i zrelaksowana. To pozwala mózgowi wytworzyć melatoninę potrzebną do komfortowego snu. Czy uwielbiasz czytać książkę przed spaniem? Jeśli masz lampkę do czytania przy łóżku lub planujesz zakup takowej, pamiętaj by postawić na żarówkę o delikatnie zimnym odcieniu bądź neutralny, ponieważ bardziej nadają się do zadaniowego oświetlenia w tym kontekście.

Oświetlenie LED do biura domowego

W kontekście oświetlania domowego biura chcemy mieć pewność, że światła maksymalizują naszą zdolność do produktywności w przewidzianej przestrzeni. Umieszczenie chłodno-białych świateł w biurze, które naśladują światło dzienne, zwiększy produkcję serotoniny, pozwoli utrzymać skupienie, wzmaga czujność i energię. Upewnij się jednak, że wybrałeś do pracy miejsce, które nie spowoduje niepożądanych odblasków na ekranie komputera. Możesz również rozważyć lampy LED biurkowe, które oferują doskonałe oświetlenie zadaniowe i zapewniają możliwość zmiany temperatury kolorów na żądanie.

Oświetlenie LED do użytku w salonie

Salon to popularne miejsce do spędzania czasu z gośćmi, zażywania rozrywki lub po prostu do tego, by odpocząć i zrelaksować się. Niezależnie od tego, czy oglądasz film, czy rozmawiasz z przyjaciółmi, ważne jest, aby mieszać źródła światła w salonie, aby dostosować się do każdej okazji. Podobnie jak w sypialni, dobrze jest unikać jasnych żarówek, które wytwarzają serotoninę i dają nam energię. Regulowane lampy reflektorowe można skierować na ściany, aby oświetlić dzieła sztuki, zdjęcia rodzinne lub po prostu zredukować odblaski na ekranie telewizora.

Jeśli nadal masz dylemat, co do tego które z źródeł światła wybrać – masz szczęście, bo Bielscy sprzedawcy są bardzo uprzejmi i skorzy do pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!