Gratulujemy zaręczyn, planowanie czas zacząć!

Poznanie różnic między fotografem-amatorem a w pełni wykwalifikowanym profesjonalistą jest niezbędne, gdy zaczynasz szukać fotografa, któremu chciałbyś oddać zadanie, jakim jest fotografować twój ślub. Jest to napisane w celu dostarczenia informacji, tak abyś po rozpoczęciu poszukiwań fotografa wiedział, czego szukać, od czego unikać i co najważniejsze, jakie pytania zadawać.

Dobrze zorganizowany ślub może zająć miesiące, jeśli nie lata, ale jest tylko jedna szansa, aby uchwycić zdjęcia, które będą cenne na zawsze. Jeśli wybierzesz wykwalifikowanego specjalistę, Twoje zdjęcia będą odzwierciedlać magię tego dnia.

Pierwsze kroki

Zanim zaczniesz szukać fotografa, upewnij się, że wiesz, czego szukasz i czego chcesz. Im jaśniejszy będzie opis, zrozumienie i życzenia, tym łatwiejsze będzie wyszukiwanie. Kwestie do rozważenia:

• Czy znasz dokładną datę, godzinę i miejsce? Dwa z pierwszych pytań, które zadaje fotograf ślubny śląsk, to gdzie i kiedy?
• Jaki jest Twój cel? Czy skupiłeś się na przygotowanym na zamówienie albumie ślubnym, płycie CD z obrazami, czy na obu? Czy wolałbyś zapłacić za czas fotografa (opłata za uczestnictwo), a potem zapłacić za zdjęcia?
• Co to jest realistyczny budżet? Możesz nie chcieć wydawać tysięcy, ale musisz mieć jasność co do tego, co kupujesz – praca prawdziwego profesjonalnego fotografa wykracza daleko poza zrobienie kilku zdjęć w ciągu dnia!

Zainwestowanie w wykwalifikowanego fotografa zapewni Ci trwałe zdjęcia, które możesz cenić na zawsze. Pamiętaj, że po wyblaknięciu kwiatów i zjedzeniu ciasta powinieneś być w stanie przejrzeć swoje zdjęcia i zapamiętać swój dzień.

W ciągu ostatnich kilku lat zawód fotografa był świadkiem eksplozji fotografów amatorów, którzy w wolnym czasie pobierają opłaty za swoje usługi. Musisz zdecydować, czy możesz zaufać amatorowi, że zrobi Twoje zdjęcia i co się stanie, jeśli coś pójdzie nie tak. Na co zwrócić uwagę fotografów-amatorów:

• Czy potrafią pracować w trudnych sytuacjach?
• Czy ich sprzęt ma profesjonalny standard? Czy zdobyli wcześniejsze doświadczenie w tym miejscu?
• Czy widziałeś jakąkolwiek z ich wcześniejszych prac?
• Jak prezentowane są zdjęcia?

Profesjonalni fotografowie, są doświadczeni i wiedzą, jak radzić sobie w trudnych okolicznościach. Są oceniani na podstawie ścisłych kryteriów kompetencji zawodowych, kreatywności, kompozycji itp.

Fotograf ślubny – czego szukać?

Tylko dlatego, że nie jesteś profesjonalnym fotografem, nie przeszkadza ci to wiedzieć, czego szukać. Oto kilka kluczowych punktów, które pomogą Ci uspokoić Cię przy podejmowaniu decyzji, którego fotografa zarezerwować. Przejrzyj wcześniejsze albumy – sprawdź, czy wszystkie zdjęcia w albumie pochodzą z tego samego ślubu – to dobry wskaźnik stałej jakości. Sprawdź jakość druku – szukaj szczegółów w koronce lub hafcie – zbliżenia i portrety panny młodej powinny pokazywać szczegóły. Sprawdź, czy kwiaty mają ten sam kolor w całym albumie. Postprodukcja – powinna być na profesjonalnym poziomie i spójna dla wszystkich zdjęć. Nadmierne użycie może prowadzić do niespójności w kolorze, szczegółach, oświetleniu, ostrości itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!