Ten tytuł – to nie żarty, ale ponure statystki. Tak, w naszym regionie w minionym roku miało miejsce aż 3200 wypadków drogowych. Jeśli więc ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy warto się ubezpieczać – mamy nadzieję, że odpowiedź sama się nasuwa. To nie ulega wątpliwości, nawet najtańsze oc jest lepsze niż żadne!

Jak je znaleźć? Gdzie szukać? Na co zwrócić uwagę? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź, zainspirowani ofertą na ubezpieczenie samochodu oferowaną przez https://ubsy.pl .

Przy podwyższonych cenach paliwa wpływających na koszt posiadania samochodu, warto również przyjrzeć się sposobom obniżenia innych powiązanych kosztów operacyjnych. Jednym z miejsc do rozpoczęcia jest właśnie ubezpieczenie samochodu. Wszyscy kierowcy muszą posiadać ochronę ubezpieczeniową – to już ustaliliśmy, ale wiele osób po prostu wybiera pierwszego lepszego ubezpieczyciela przy zakupie pierwszego samochodu i nie patrzy na szczegóły polisy przez lata. Robi to bez porównania i płaci za ubezpieczenie oc dużo więcej niż powinien.

W tym możemy pomóc. Poniżej znajdują się sposoby znalezienia właściwej polityki oc samochodu i obniżenia składek.

Wykonaj roczną kontrolę stawek.

Sprawdź stawki innych firm, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą ofertę. Wiele instytucji ubezpieczeń państwowych oferuje przewodniki dotyczące dostępnych usług, a podczas korzystania z Internetu można znaleźć narzędzia do porównywania ubezpieczeń. Oczywiście spersonalizowane oferty nie są natychmiastowe i często wymagają oddzwonienia od agenta, ale porównywanie zakupów online może być skutecznym sposobem na znalezienie lepszej oferty.

Wybierz najlepiej ocenianego ubezpieczyciela.

Czytając opinie czytelników / subskrybentów na temat ich ubezpieczycieli samochodowych, można stwierdzić, że wszystkie oceniane firmy radzą sobie dobrze, ale niektóre są lepsze od innych w przypadku:

  • roszczeń
  • płatności
  • problemów z roszczeniami

Zobacz więc pełne oceny ubezpieczycieli samochodowych, aby podjąć konkretną decyzję. Dbaj też przy okazji o dobrą historię kredytową. Regularnie sprawdzaj swoją zdolność kredytową, ponieważ niski wynik może mieć wpływ na stawkę.

Pamiętaj tez, że wyższe odliczenie zmniejsza premię, ale w razie wypadku musisz zapłacić więcej z kieszeni. Jeśli masz dobrą historię jazdy i nie miałeś wypadku, który był Twoją winą, możesz wybrać lepszą stawkę. Nagroda za to ryzyko może sięgać nawet 40 procent oszczędności.

Sprawdź swój zasięg. Sprawdź, czy masz wystarczający zakres odpowiedzialności za obrażenia ciała i uszkodzenia mienia. Z biegiem czasu rosną koszty i ryzyko, a więc i zasięg. Mówiąc najprościej, minimalny zasięg zapewnia minimalną ochronę.

Zgłoś zmniejszony przebieg. Jeśli zmieniłeś pracę, teraz pracujesz w domu lub straciłeś pracę, zadzwoń do swojego ubezpieczyciela. Prowadząc mniej, możesz zakwalifikować się do niższej składki. Wszystkie te informacje prowadzą do znalezienia ubezpieczyciela zgodnego z Twoimi potrzebami i możliwościami, a to jest niezwykle ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!