Wybierasz się z dzieckiem do ortoprysty? Podczas tej wizyty Twoje dziecko najpierw spotka się z ortoptystą, który zbada wzrok dziecka, aby potwierdzić wynik badania wzroku w szkole. Jeśli nadal podejrzewa się problem, ortoptysta zakrapla oczy dziecka.

Krople powiększą źrenice Twojego dziecka i sparaliżują ich skupienie, powodując zamazanie wzroku. To niewyraźne widzenie będzie trwać przez resztę dnia. Twoje dziecko może wrócić do szkoły po wizycie, o ile nauczyciel wie, że ma za sobą tak wizytę.

Jeśli zauważysz, że ich źrenice są nadal duże, rano po tej wizycie nie martw się, krople czasami zużywają źrenice dłużej niż przewidziano – Twoje dziecko będzie mogło widzieć i stopniowo wracają do normy. Kiedy krople zadziałają (około 20-30 minut), Twoje dziecko zobaczy optometrystę, który sprawdzi, czy potrzebne są okulary. Krople są używane, aby ten test był łatwiejszy i dokładniejszy.

Ortoptysta warszawa sprawdzi również wnętrze oczu Twojego dziecka, aby upewnić się, że jest zdrowe. Chociaż wizyta często nie trwa dłużej niż godzinę, czasami trzeba czekać na wizytę u okulisty, dlatego należy być przygotowanym na wizytę w przychodni przez dwie godziny. Ponadto krople mogą działać dłużej, zwłaszcza u dzieci o ciemnobrązowych oczach. Może to również wydłużyć wizytę.

Dalsze spotkania

Jeśli Twoje dziecko zamówi okulary podczas tej wizyty, zostaniesz wysłany na wizytę za cztery miesiące. Ma to na celu sprawdzenie, jak sobie radzą z okularami i jaką różnicę mają dla nich okulary. Jeśli Twoje dziecko nie zamówi okularów na tej wizycie, może nadal wymagać kontroli, aby upewnić się, że jego wzrok rozwija się prawidłowo.

Wizyty u ortoptysty nie obejmują tylko kropli i trwają 10-15 minut. Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym spotkaniu, poinformuj lekarza o tym tak szybko, jak to możliwe, a kolejne spotkanie zostanie umówione dla Ciebie najszybciej, jak się da. Jeśli opuścisz dwie wizyty bez poinformowania o tym, Twoje dziecko zostanie automatycznie wypisane z opieki danej kliniki. Zwykle taka praktyka jest spotykana wszędzie.

Przypominaj dziecku: okulary należy nosić przez cały czas. Jeśli masz jakiekolwiek uwagi, pytania lub skargi dotyczące wizyty, możesz skontaktować się z dowolnym ortoptystem lub obsługą klienta danej kliniki, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Jaką klinikę wybrać, aby taka kompleksowa wizyta stała się faktem?

Niech to będzie klinika, która pomaga wielu ludziom w radzeniu sobie z chorobami, leczeniu i wsparciu na wiele różnych sposobów. Warto też upewnić się co do reputacji danej kliniki okulistycznej. W tym celu najłatwiej jest skorzystać z klasycznej wyszukiwarki w sieci internetowej i sprawdzić opinie. Warto też porozmawiać z rodziną i znajomymi co myślą o konkretnej klinice, albo którą mogą polecić, czy też czy jest jakiś ortoptysta, którego zdecydowanie Ci odradzają, bo byli u niego ze swoim dzieckiem i coś sprawiało, że są niezadowoleni z takiej wizyty. To wszystko ważne wskazówki, które pomogą podjąć decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!