Syndrom DDA to poważny problem, który zbiera swoje żniwo w dorosłym życiu. Dorosłe dzieci alkoholików pod wieloma względami maja gorszy start w dorosłość, a dodatkowo musza radzić sobie z wieloma wewnętrznymi problemami, które powstały przez lata patrzenia na alkoholizm któregoś z rodziców.

Dorosłe dzieci alkoholików mają często problemy z samoakceptacją i poczuciem własnej wartości. Nie wierzą we własne siły, a więc także w odniesienie sukcesu. Co więcej, bardzo często powielają życiorys swoich rodziców, gdyż nie znają innego życia i nie nauczyły się radzenia sobie ze swoimi problemami inaczej niż przy pomocy alkoholu. Ale nawet te osoby DDA, które nie piją, wymagają profesjonalnego wsparcia i terapii, gdyż syndrom DDA jest poważną dysfunkcją, powodującą potężne napięcie oraz wiele problemów w życiu osobistym i zawodowym. Osoby z DDA często nawet nie zdają sobie sprawy, jak głęboko ich dzieciństwo odbija się na późniejszym, dorosłym życiu.

Leczenie w ośrodkach uzależnień

W poszukiwaniu terapii DDA w Bielsku-Białej warto przede wszystkim udać się do wyspecjalizowanych ośrodków i przychodni leczenia uzależnień. W takich miejscach pracują zazwyczaj najlepsi i najbardziej doświadczeni terapeuci, którzy na co dzień oferują pomoc osobom uzależnionym, współuzależnionym oraz cierpiącym na syndrom DDA. Jeśli Twoje dzieciństwo pełne było alkoholu, rodzice pili i nie zadbali o Twoje potrzeby. Skorzystaj z terapii DDA, gdyż dzięki niej możesz odzyskać wewnętrzną równowagę, przełamać utarte schematy zachowań czy myślenia, wyjść z własnej skorupy i nauczyć się prawidłowo przeżywać emocje. Leczenie syndromu DDA jest żmudne i długotrwałe, terapia może trwać nawet kilka lat. Jednak warto podjąć ten trud i wysiłek, gdyż dzięki temu można odzyskać komfort życia i kolejne lata żyć już na własny rachunek, z dala od niewygodnych wspomnień czy raniących wewnętrznych przeżyć.

Warto dobrze sprawdzić ośrodek

Oprócz ośrodków państwowych, w Bielsku-Białej można znaleźć również sporo prywatnych klinik czy ośrodków zajmujących się profesjonalną pomocą psychologiczną. Najczęściej pracują w niej specjaliści zajmujący się różnymi problemami psychologicznymi. Warto więc najpierw upewnić się, czy w danej klinice pracuje ktoś, kto ma doświadczenie w terapii syndromu DDA. Najlepiej bowiem, aby z osobą z problemami pracował ktoś, kto doskonale się na tym zna, a nie psycholog z ogólnym wykształceniem, który oferuje wsparcie praktycznie we wszystkich problemach naraz. Specjalista, który jest od wszystkiego, może okazać się osobą nie do końca kompetentną w pracy z kimś, kto ma bardzo poważne problemy życiowe i oczekuje kompetentnego i profesjonalnego wsparcia. Warto również pamiętać, że za prywatne leczenie trzeba płacić dosyć duże pieniądze – trzeba więc mieć pewność, że płacimy je komuś, kto faktycznie nam pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!