Jazda na e-hulajnodze a kwestia ubezpiecznia

Brak komentarzy

Hulajnoga elektryczna jest jednym z najszybciej rozwijających się trendów w mobilności w mieście. Hulajnogi takie jak DUALTRON THUNDER są:

  • tanie,
  • można je łatwo odblokować za pomocą aplikacji na smartfony,
  • są szeroko dostępne w ponad 100 miastach na całym świecie.

Badanie szacuje, że globalny rynek e-hulajnóg będzie się rozwijał proporcjonalnie wraz ze wzrostem rynku. Przy takiej eksplozji na scenie mikro-mobilności ciężko jest jednak dotrzymać kroku miastom, organom regulacyjnym i ubezpieczycielom. Ponieważ hulajnogi elektroniczne się mnożą, miasta znajdują się pod ogromną presją, aby wypracować przepisy ruchu drogowego, etykietę kierowcy, bezpieczeństwo publiczne, zasady dokowania, pozwolenia na parkowanie i kwestie odpowiedzialności. Wszyscy widzieliśmy doniesienia prasowe o wypadkach z pieszymi, wypadkach drogowych, a nawet ofiarach wypadków z udziałem hulajnogi. Stanowią one wyzwanie, którego wielu interesariuszy jeszcze nie ma w głowie.

Powstanie hulajnogi elektrycznej

Miasta obejmują większe obszary geograficzne – jest to znane jako rozlewanie się miast – i są coraz bardziej kosmopolityczne. Ludzie przemieszczają się z obszarów wiejskich do miejskich w tempie, które prowadzi do prawie całkowitej odwrotności rozkładu przestrzennego populacji, a wraz z migracją miasta, do których się przeprowadzają, nie zawsze są najbliżej ich położenia geograficznego. Nowa technologia oznacza, że ​​istnieją nowe rodzaje transportu; samochody elektryczne i pociągi, platformy do wspólnego jeżdżenia oraz chęć oszczędzania oznaczają, że podróże multimodalne stają się coraz bardziej popularne, nic więc dziwnego, że rozwiązania takie jak techlife x9 są coraz bardziej pożądane przez przeciętnego mieszczanina.

Uważa się, że wraz z urbanizacją wzrasta natężenie ruchu, co w konsekwencji powoduje dodatkową emisję dwutlenku węgla – coś, co wiele firm na całym świecie chce ograniczyć. Rozwiązania z zakresu mikrosprawności, takie jak hulajnoga elektryczna, mogą zmniejszyć natężenie ruchu na drogach miejskich, a tym samym wpłynąć na globalny ślad emisji dwutlenku węgla. To sprawia, że ​​hulajnoga elektryczna jest atrakcyjna i wyjaśnia jej rozpowszechnienie w ostatnich latach.

Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej

Aby towarzystwa ubezpieczeniowe pozostały aktualne, muszą zrozumieć ludzi, ich preferencje i ich zachowanie. Zasadniczo muszą pracować z dobrymi danymi. Dobra wiadomość jest taka, że ​​dane są łatwo dostępne. Sieci mikro-mobilności istnieją dzięki możliwości użytkowania nowych technologii, takich jak lokalizatory GPS i narzędzia telematyczne. To właśnie te technologie umożliwiają ubezpieczycielom łatwiejsze zrozumienie nawyków prowadzenia pojazdu i profili ryzyka bazy klientów lub konkretnego kierowcy w czasie rzeczywistym. Ostatecznie sprawia to, że gwarantowanie ryzyka jest realne.

Chociaż ryzyko jest „realne”, nadal istnieje wiele nieporozumień wokół tego, które polisy ubezpieczeniowe przyjmą roszczenie z tytułu odpowiedzialności za hulajnogi elektryczne. W tej właśnie kwestii ważne jest, by zacząć podejmować częściej temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!