Meble na wymiar – błogosławieństwo czy klątwa? Na temat tego jak i dlaczego dobrze jest urządzić dom wykorzystując do tego meble na wymiar, porozmawiamy dzisiaj z Panem Pawłem Grodzkim – stolarzem z Bielska-Białej.

Red: Dzień dobry Panie Pawle – proszę o słowo wstępne: dlaczego meble na wymiar?

P.Grodzki: Często wchodzimy do domu, w którym zostały wykonane meble czy łóżka na wymiar i zastanawiamy się czy urządzając swój dom też powinniśmy na to postawić. Prawda jest taka, że jeśli nie ma się zbyt szczególnej wiedzy na temat mebli i tym bardziej nie ma się zbyt wiele dużo czasu na spędzenie nad ich wyborem – to robione na wymiar meble są tym, czego się powinno spróbować. Tak samo – takie indywidualne aranżacje są odpowiednie dla tych osób, które są bardzo konkretne w swoich wymaganiach, chcą mieć unikalny kawałek – wtedy niestandardowe meble to najlepsza odpowiedź.

Red: A gdyby musiał Pan wymienić 3 największe korzyści z umieszczenia mebli na wymiar w swoich domowych aranżacjach – co by to było?

P.Grodzki: Na pewno unikalny charakter tych mebli, idealnie dopasowanie ich do potrzeb względem przechowywanie i rozmiaru, jak również ich wysoka jakość – dużo wyższa od tej w gotowych produktach.

Red: Oj tak, istnieje naprawdę wiele korzyści z niestandardowych mebli, ale oczywiście cena za takie aranżacje też jest wyższa. Czy mógłby Pan powiedzieć o co trzeba się wpierw zapytać samego siebie, by mieć pewność że warto w nie zainwestować – bo to jest to czego szukam?

P.Grodzki: Jeśli podejść do tematu w ten sposób warto rozważyć następujące pytania: czy widziałeś projekt mebli, który ci się podoba, ale używane gatunki drewna lub wykończenie nie były idealnie dopasowane do Twoich celów? Czy pokój w twoim domu ma wyjątkowy kształt lub rozmiar, wymagający niestandardowego mebla lub szafki? Czy potrzebujesz nowego mebla, który musi pasować do Twojej kolekcji i nie byłeś do tej pory w stanie znaleźć czegoś pasującego w meblach produkowanych w celach komercyjnych? Czy potrzebujesz zestawu szafek wbudowanych, które pasują do wyposażenia w pokoju, ale nie możesz tego znaleźć w żadnej z prefabrykowanych szafek, które mają ten sam kolor lub cechy projektowe? Meble na wymiar to coś dla ciebie.

Red: Jedną z najbardziej oczywistych zalet niestandardowych mebli i szafek jest to, że nie trzeba iść na kompromis przy podejmowaniu decyzji dotyczących zakupów, takich jak opisane powyżej, prawda?

P.Grodzki Tak – wybierając meble na zamówienie masz całkowitą kontrolę nad wszystkimi aspektami projektu – takimi jak rozmiar, styl, gatunki drewna, elementy wykończeń i elementów wykończeniowych, elementy dekoracyjne i wykończenie – wszystkie mogą być zmieniane w zależności od wymagań użytkownika – to wielki walor, wart tej ceny. Jako stolarz polecam uczestniczenie w tym procesie, bo naprawdę osiągniesz znacznie większy stopień zadowolenia z uczestnictwa w procesie projektowania wiedząc, że zrealizowany projekt spełnił wszystkie Twoje potrzeby i życzenia – oj tak!

Red: Bardzo dziękuję za rozmowę!

Interesują Cię meble na wymiar? Sprawdź również Lanomeble.pl – łóżka piętrowe

1 thought on “Jak urządzić dom meblami na wymiar? Rozmowa ze stolarzem z Bielska-Białej, Pawłem Grodzkim

  1. Takie usługi jaak meble na wymiar są bardzo modne ostatnimi czasy ponieważ wiele osób ma rozwiązania dedykowane właśnie pod dany układ pokoju. Ja na przykład zamówiłem sobie do naszej kawiarni dwa zlewozmywaki granitowe i musiałem dorobić specjalne szafki pod wymiar. Teraz w komplecie wszystko wygląda bajerancko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!