Różnego rodzaju aktywność fizyczna staje się coraz popularniejsza. W ostatnim czasie, sytuacja panująca na świecie zmusiła wiele osób do przeniesienia się z nią do domu. Dlatego na popularności zyskują sprzęty, z których bez problemu można korzystać właśnie w zaciszu własnego domu. Jednym z nich jest piłka gimnastyczna. Zaletą tego produktu są stosunkowo niewielkie wymiary, a także pozytywny wpływ ćwiczeń z nią wykonywanych na różne partie ciała.

Dlaczego warto ćwiczyć z piłką gimnastyczną?

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną polecane są zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Takie piłki znajdziesz na https://specialfitness.pl/88-pilki-gimnastyczne. W zależności od potrzeb, można przy jej pomocy wykonywać także ćwiczenia rehabilitacyjne czy rozluźniające i relaksacyjne. Co ciekawe, mogą je wykonywać także kobiety w ciąży oraz osoby starsze. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by były odpowiednio dobrane do stanu danej osoby i jej wieku. Wskazuje się, że dzięki ćwiczeniom z piłką można wzmocnić i rozciągnąć mięśnie różnych części ciała. To powoduje stabilizację sylwetki i jej poprawę. Oprócz tego ćwicząc w odpowiedni sposób można zwiększyć swoją ruchomość stawów, a także poprawić wydolność oddechową. Wiele osób mówi także o poprawie równowagi po określonym czasie ćwiczeń tego typu. Ćwiczenia na piłce zalecane są też dla osób, które uskarżają się na bóle pleców, głowy. Pozwalają również zmniejszyć stres.

Jakie partie ciała najlepiej ćwiczy się przy pomocy piłki gimnastycznej?

Jak to zostało wyżej wspomniane, piłka gimnastyczna to sprzęt uniwersalny, pozwalający na ćwiczenia różnych partii ciała. Wybierając piłkę, zwróć uwagę, do jakich ćwiczeń będziesz wykorzystywać ją najczęściej. Najpopularniejsze są piłki tzw. szwajcarskie o średnicy 55 cm (dla niższych osób polecane są nieco mniejsze piłki). To właśnie na nich można wykonywać różnorodne ćwiczenia pozwalające na rozciąganie i wzmacnianie mięśni całego ciała. Najczęściej na piłkach tego typu wykonuje się ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni pleców i brzucha. Korzystnie wpływają między innymi na mięśnie dna macicy. Pozwalają także wzmocnić mięśnie grzbietu i szyi, co wpływa na zmniejszenie dyskomfortu odczuwanego przez osoby pracujące na siedząco. Warto tutaj zaznaczyć, że z piłką można wykonywać nie tylko ćwiczenia ogólnorozwojowe. Jest ona częstym akcesorium stosowanym także w pilatesie. Z tym, że tutaj stosuje się o wiele mniejsze piłki, które mają średnicę 12 cm i są wypełnione granulatem.  Ciekawym wyborem są także piłki do ćwiczeń z kolcami, które dodatkowo masują i pobudzają krążenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!