W dzisiejszych czasach młodzi, którzy migrują do dużych miast w poszukiwaniu lepszych możliwości lub spełnienia swoich marzeń, nie mają nic przeciwko inwestowaniu w małe mieszkania jako swój pierwszy dom. Często są to apartamenty typu studio składające się z sypialni, kuchni, jadalni, a w niektórych przypadkach nawet z kilku balkonów. Wyzwanie związane z projektowaniem wnętrz małych apartamentów typu studio polega na zastosowaniu prostych mebli i minimalnego wyposażenia, aby dom był wygodny. W tym może pomóc profesjonalne projektowanie wnętrz mieszkań kraków z wszystkimi dostępnymi możliwościami.

Ponieważ w początkowych latach rozpoczynania pracy zazwyczaj brakuje pieniędzy, większość właścicieli domów trzyma się podstawowych zasad, takich jak zasłony i niedrogie meble, jeśli chodzi o sprzątanie mieszkania. Jednak pobyt w małym mieszkaniu lub ograniczenie budżetu nie oznacza, że należy iść na kompromis w kwestii komfortu i piękna. Dzisiaj przedstawiamy kilka inteligentnych pomysłów projektowych prosto od dekoratorów wnętrz, aby apartamenty typu studio były:

  • funkcjonalne,
  • przytulne,
  • urocze.

Tradycyjna przegroda między częścią dzienną a sypialnią

Kiedy przestrzeń jest ograniczona, a niektóre obszary muszą być niewidoczne, ściany nie są jedyną alternatywą. Otwarty plan piętra daje wrażenie przestronności. Np. rzeźbiona drewniana przegroda może zapewnić prywatność w sypialni. To doskonały przykład wykorzystania nowoczesnego zdobienia i połączenia go z tradycyjnymi elementami.

Użyj minimalistycznego wystroju

Zastosowanie jasnych kolorów ścian i dekoracji sprawia, że pomieszczenie wygląda na większe niż jest, a zasłony od podłogi do sufitu nadają mu luksusowego powietrza, poza tym, że tworzy iluzję wyższego sufitu. Minimalistyczne pomieszczenia mieszkalne nie powinny rezygnować z komfortu, a niskie sofy z pluszową tapicerką pasującą do kolorystyki pomieszczenia dobrze sprawdzają się, tworząc pożądany efekt.

Efektywne wykorzystanie przestrzeni pionowej

Pionowa przestrzeń powinna być sprytnie wykorzystana do zaprojektowania loftu, w którym znajduje się sypialnia. Zamiast poziomo oddzielać część dzienną i tworzyć ciasne obszary między separatorami, taki układ zapewni dużo miejsca do oddychania i komfort.

Inteligentne przechowywanie w kuchni

Cienki panel między strefą mycia a barem śniadaniowym zapewnia subtelną prywatność między częścią dzienną a kuchnią, nie zajmując przy tym miejsca. Otwarte półki nad ladą ułatwiają układanie przedmiotów codziennego użytku, a zakryte miejsce do przechowywania może ukryć bałagan.

Przestudiuj obszar roboczy przy ścianie

Ponieważ w apartamentach typu studio przestrzeń jest na wagę złota, innowacyjne pomysły na meble pomagają zaoszczędzić miejsce. Smukłe biurko do nauki, które można zdejmować i przenosić, ma tę zaletę, że można je łatwo przenieść w dowolne miejsce w domu, a nawet na balkon.

Inteligentne połączenie opcji oświetlenia

Sprytne zastosowanie oświetlenia oddziela kuchnię i jadalnię od reszty domu. Rząd wbudowanych lamp sufitowych w kuchni i atrakcyjny wiszący abażur w sąsiedniej jadalni wizualnie podkreślają różne przestrzenie mieszkalne na otwartym planie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!