Ochraniacze na materac bywają kojarzone z czymś, co mogłoby zakłócać spokojny sen oraz wpływać na wygodę. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie, ponieważ nie mają one żadnego wpływu na jakość snu, chyba że wyłącznie pozytywny w postaci ochrony przed nadmiernym poceniem. Dzięki nim materac może posłużyć wiele lat dłużej bez konieczności jego zmiany przedwcześnie z powodu zalania. W momencie, gdy do wypełnienia przedostanie się jakikolwiek płyn, niestety możemy zacząć myśleć o wymianie. Prześcieradło nie uchroni nas przed wydostaniem się szkodliwych dla zdrowia bakterii. Większość alergii, które dokuczają nam w ciągu życia, jest spowodowane nieprawidłową higieną w sypialni. Poza tym ochraniacze świetnie spisują się również w hotelach oraz szpitalach. Pozwala to na zachowanie niemal sterylności w miejscu, gdzie narażanie na bakterie jest szczególnie wzmożone. Opieka nad osobami starszymi i schorowanymi, które nie mogą wstawać lub robią to rzadko, staje się również łatwiejsza. Ochraniacz na materac jest niewidoczny po założeniu, co ma szczególne znaczenie w domach.

Ochraniacze na materac i łózko

Wodoszczelny ochraniacz/prześcieradło z gumkami na rogach zdecydowanie pomoże utrzymać higieniczną czystość oraz przedłuży żywotność twojego materaca i łóżka pozostając na powierzchni materaca bez przesunięć.
Jego dolna strona wykonana jest z włókniny paroprzepuszczalnej, co daje jej możliwość przepuszczania powietrza i oddychanie skórze.
Ochraniacz przepuszcza powietrze, dzięki bawełnianej warstwie, natomiast wewnątrz znajduje się nieprzemakalna membrana z poliuretanu zatrzymująca brud, płyny oraz bakterie, grzyby i roztocza.

Zachowanie higieny łóżka to jeden z elementów dbania o swoje zdrowie. Materac, na którym śpimy, powinien być wolny od roztoczy i grzybów. Najczęstszą przyczyną alergii są właśnie roztocza we własnym domu, pomimo że doszukujemy się innych przyczyn, to jednak warto zacząć od tego z pozoru błahego powodu. Uniknięcie problemu wcale nie jest trudne, wystarczy zakupić dobry ochraniacz nieprzemakalny na łóżko. Nawet najmniejsze zalanie materaca sokiem, herbatą, kawa lub innym napojem doprowadza do powstawania bakterii wewnątrz, a z czasem uwalniają się one na zewnątrz, powodując przykre dolegliwości. Oczywiście zanieczyszczony materac najlepiej wyrzucić, ale koszty są zwykle bardzo duże, aby móc pozwolić sobie na częste zmiany. Ochraniacze na materac to jedyne rozwiązanie, aby raz na zawsze pozbyć się bakterii ze swojej sypialni. Polska produkcja i wysoka jakość wraz z atestem wyrobu, który może być stosowany przez alergików, czyni ten produkt doskonałym. Bawełna w połączeniu z membraną polyuretanową stanowi rewelacyjną ochronę i komfort podczas wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!