Kiedy osoba jest przykuta do łóżka i ciągle leży na łóżku przez kilka godzin bez przerwy lub przez wiele dni, dopływ krwi do wrażliwych części zostaje przerwany. Brak dopływu krwi uszkadza skórę i inicjuje rozwój odleżyny.

W miarę dalszego rozwoju stopniowo zmienia swój pierwotny czerwony kolor i zaczyna zmieniać kolor na fioletowy. Gdy rana odleżynowa rozwinie się i dojrzeje, nie będzie się łatwo goić i zajmie bardzo dużo czasu, a całkowite wyleczenie wymaga większego wysiłku.

Dlatego zachowaj czujność i wypatruj znaków ostrzegawczych, takich jak plamy zaczerwienienia
skóry. To bolesna rana w przygotowaniu. Możesz to zauważyć, gdy od czasu do czasu odwracasz pacjenta. Poproś kogoś innego, aby poszukał czerwonych plam na skórze, a Ty skupisz się na ostrożnej zmianie pozycji pacjenta.

Im szybciej zauważysz ból i zaczniesz go leczyć, tym szybciej się zagoi. Jeśli zignorujesz, rany staną się bolesne i sprawią, że pacjent będzie bardziej cierpieć.

Znajdź objawy i lecz natychmiast

Cykl życiowy odleżyny można podzielić na cztery etapy. Początkowy etap charakteryzuje się tkliwością, swędzeniem i zaczerwienieniem skóry na dotkniętym obszarze. W kolejnym etapie:

  • skóra staje się opuchnięta
  • powstają bolesne pęcherze.

Nieleczona rana przekształci się w coś jeszcze poważniejszego, takiego jak posocznica, zgorzel, zapalenie kości i szpiku lub inne rodzaje ciężkich infekcji. W czwartym etapie nasilenie rany wzrasta wielokrotnie. Na skórze zaczynają tworzyć się kratery, a rana staje się czarna. Wkrótce ból stanie się zagrożeniem dla życia.

Łatwe i skuteczne domowe środki zaradcze

Podejmij środki zaradcze natychmiast po zauważeniu bólu. Leczenie może odbywać się drogą konwencjonalną lub w formie leczenia domowego, które jest równie skuteczne w odwracaniu infekcji i leczeniu bólu. Sekret tkwi w wykryciu bólu we wczesnym stadium i natychmiastowym rozpoczęciu leczenia.

Aloe Vera to cudowna roślina. Posiada właściwości:

  • antybakteryjne,
  • przeciwzapalne,
  • łagodzące,
  • lecznicze.

Po prostu nałóż świeży żel Aloe Vera na odleżyny. Nie tylko wyleczy odleżyny, ale zapobiegnie ich powstawaniu. Naturalne właściwości chłodzące aloesu zapobiegają swędzeniu i pieczeniu. Ta metoda jest jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów leczenia odleżyn i uzyskania szybkiej ulgi.

Stosowanie mieszanki olejku eterycznego z mirry i proszku z kurkumy poprawi krążenie krwi, wzmocni układ odpornościowy, przyspieszy gojenie się ran i pomoże organizmowi pozbyć się toksyn. Sama kurkuma jest bardzo skuteczna w leczeniu odleżyn. Jej właściwości przeciwdrobnoustrojowe zapobiegają wszelkim formom infekcji, które mogą być spowodowane przez rany. Zmniejsza ból i natychmiast przynosi ulgę. Kurkuma również szybko leczy rany, a rana goi się w ciągu kilku dni.

Stwierdzono, że burak jest bardzo skuteczny w leczeniu odleżyn. Zapobiega swędzeniu i łagodzi owrzodzenia. Burak zmieszany z miodem ma zwiększoną skuteczność na odleżyny. Działa bardzo kojąco na obszary dotknięte owrzodzeniami. Ponadto miód utrzymuje nawilżenie skóry oraz zapobiega swędzeniu i zaczerwienieniom. Warto też pomyśleć o poduszce przeciwodleżynowej.

Sklep medyczny Visamed, właściciel serwisu lozkadlachorych.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!