Organizacja ślubu i wesela to spore wyzwanie logistyczne. Ten najpiękniejszy dzień w życiu pary młodej musi być bowiem dopięty na ostatni guzik. Warto więc do przygotowań zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Wiele kwestii należy załatwić od razu, jak tylko przyszli nowożeńcy ustalą termin uroczystości.

Od razu po ustaleniu terminu konieczne jest zarezerwowanie sali weselnej, a także DJ-a lub zespołu muzycznego. Warto również pomyśleć o dobrym fotografie, który uwieczni ten ważny dzień w obiektywie profesjonalnego aparatu. Na poszukiwania specjalisty warto wybrać się z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Najlepsi fachowcy mają bowiem zarezerwowane terminy nawet na wiele miesięcy do przodu. Znalezienie fotografa na ostatnią chwilę może więc graniczyć z cudem. Zanim podpiszemy umowę z konkretnym fotografem, dobrze jest rozejrzeć się na rynku usług i sprawdzić, co mają do zaoferowania różni fotografowie ślubni w naszej okolicy. Jeśli interesuje nas fotograf Bielsko, upewnijmy się, ze mamy do czynienia z fachowcem.

Doświadczenie, sprzęt, portfolio

W dzisiejszych czasach zdjęcia na wszelkich uroczystościach może robić praktycznie każdy. Większość smartfonów posiada bowiem wbudowane całkiem dobre aparaty. Trzeba jednak mieć świadomość, że daleko im do profesjonalnego sprzętu, a tym bardziej do umiejętności doświadczonego fotografa. Profesjonalista potrafi zamknąć w kadrze ulotne chwile, pokazać emocje, najpiękniejsze wydarzenia. Oko fotografa jest zdecydowanie wprawniejsze niż oko przypadkowej osoby, która robi zdjęcia aparatem. Jeśli interesuje nas foto ślubny Bielsko, warto też popytać na lokalnych portalach lub stronach tematycznych, kto jest godny polecenia. Świeżo upieczeni małżonkowie, którzy są zadowoleni z usług swojego ślubnego fotografa, chętnie polecają go dalej. Natomiast w sytuacji, gdy fotograf nie sprawdził się, również chętnie dzielą się opiniami. Dzięki temu być może inne pary młode będą mogły uniknąć zlecenia usług fotografowi, który niewiele ma wspólnego z profesjonalistą. Gdy zlecamy zdjęcia ślubne Bielsko, warto też sprawdzić, jak wygląda portfolio fotografa. Oglądając wcześniej zrobione zdjęcia możemy się upewnić, czy wybrany fachowiec na pewno spełnia nasze oczekiwania.

Cena nie jest najlepszym kryterium

Jeśli interesuje fotograf ślubny bielsko, sprawdzajmy więc referencje, portfolio, opinie osób, z którymi już współpracował, a także sprzęt, na jakim pracuje oraz umowę, jaką trzeba będzie podpisać. Kwestia ceny nie jest natomiast najważniejsza i tym kryterium nie powinni się kierować przyszli małżonkowie. Fotografowie, którzy mają usługi dużo tańsze niż ceny rynkowe w danej okolicy, najczęściej są początkujący i dopiero zaczynają swoją przygodę z robieniem profesjonalnych zdjęć. Tańsze usługi zwykle oznaczają niższą jakość lub wiele problemów z odzyskaniem zdjęć już po ceremonii, podpisaniu umowy i zapłaceniu fotografowi. Jeśli zależy nam na tym, by zdjęcia ze ślubu były wspaniałą pamiątką na długie lata, zlecajmy je doświadczonym fachowcom.

Poniższe zdjęcia są autorstwem Pana Mariusza Muzyk:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!