List Motywacyjny, mimo iż obecnie bardzo rzadko wykorzystywany jest w procesie rekrutacji, czasem może przesądzić o naszym powodzeniu lub nie. Dlaczego warto go pisać i co powinien zawierać dokument?

Rozbudowanie CV

List Motywacyjny to swoistego rodzaju rozbudowanie CV. W wielu aspektach może je rozszerzyć bądź podkreślić nasze mocne strony. Z racji, iż życiorys ma dość sztywną i niezmienną formę, List Motywacyjny wspaniale może go rozwinąć, będąc jednocześnie popisem naszej erudycji i krasomówstwa. Co więcej, List Motywacyjny może w wyczerpujący sposób opisywać np. obowiązki, które pełniliśmy na danym stanowisku w poprzednim miejscu pracy. W ten sposób nasza aplikacja staje się pełnowartościowa i obszerna, a my mamy jeszcze większą szansę na skuteczne znalezienie zatrudnienia.

Nawiązanie relacji z potencjalnym pracodawcą

Mimo iż wśród ofert zamieszczanych na portalach ogłoszeniowych, np. Pracuj.pl , pracodawcy przeważnie nie wymagają Listu Motywacyjnego, dobrym rozwiązaniem jest jednak jego sporządzenie. Ważne, aby dokument miał intymny charakter i był odpowiednio spersonalizowany pod daną firmę. Pozwoli wejść nam to w swoistego rodzaju relację z potencjalnym pracodawcą i pokrótce opisać mu naszą osobę wraz z pasmem sukcesów oraz kompetencji, jakie osiągnęliśmy. Oczywiście musimy zachować odpowiednio sformalizowany język oraz z rozmysłem i na podstawie przykładów opisać posiadane doświadczenie i umiejętności.

Dowód kreatywności

List Motywacyjny w zawodach artystycznych może być niezwykłym dowodem naszej kreatywności. Aby wyróżnić się na tym polu możemy np. stworzyć go w formie wideo. W branży filmowej nie dość, że podkreślimy swoją indywidualność, to na dodatek będziemy mogli pochwalić się swoim inscenizacyjnym talentem. List Motywacyjny może wówczas pełnić rolę jednego ze składników portfolio i być wyrazem naszej wewnętrznej ekspresji. Tego typu formy docenione będą zwłaszcza w branżach muzycznych, marketingowych oraz pisarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!