Potencjał 5G

Brak komentarzy

Użytkownicy na całym świecie korzystają z coraz większej liczby urządzeń, które do prawidłowego działania wymagają dostępu do Internetu. Laptopy, tablety, sprzęty AGD takie, jak piekarniki czy roboty sprzątające stale zyskują kolejne udogodnienia, dlatego niezbędne jest uzyskanie większej przepustowości sieci.

4G a 5G

4G oznacza czwartą generację telefonii komórkowej, z kolei LTE (Long Term Evolution) to nazwa technologii, za pośrednictwem której odbywa się transmisja danych w sieci 4G. Standard, będący jego następcą – 5G – od wielu lat był przygotowywany do wdrożenia. Obecnie jest dostępny we wszystkich większych miastach. Zapewnia on lepszą przepustowość i prędkość przesyłania informacji. Zarówno 4G jaki i 5G funkcjonuje na takich samych zasadach jak starsze generacje – stacje bazowe emitują fale radiowe, które odbierają urządzenia. By móc korzystać z sieci 5G, użytkownik powinien znaleźć się w jej zasięgu i dysponować sprzętem obsługującym piątą generację, posiadać aktywną ofertę u operatora, oraz mieć kartę SIM 4 LTE (USIM lub eSIM). Taką kartę możesz również włożyć do routera, który posiada specjalny slot. Pozwala to uniknąć instalowania sieci przewodowej. Router LTE na sim zapewnia szybkie pobieranie i płynne przesyłanie strumieniowe.

5G a szansa na rozwój

5G umożliwia masową łączność, co pozwala większej liczbie branż na rozwój. Nowoczesne procesy produkcji, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, cyfryzacja i postęp wiedzy wpływają na zwiększenie zapotrzebowania szybkiego przesyłania danych i minimalizację opóźnień. W naszej przestrzeni domowej Router 5G LTE pozwoli uzyskać dostęp do rozrywki w ciągu kilku chwil.

Częstotliwość

Docelowo 5G będzie wykorzystywać 4 zakresy częstotliwości 00-700 MHz, 3-4 GHz, 26-28 GHz i 38-42 GHz, co oznacza, że otwierają się możliwości na szybsze przekazywanie danych i obsługę większej ilości użytkowników. Skraca się również czas występowania opóźnień do 4 ms. Producenci elektroniki nieustannie prześcigają się w projektowaniu urządzeń obsługujących 5G.

Nowy standard 5G z pewnością umożliwi łatwiejsze stworzenie smart home. Większy potencjał rozwojowy zyskają kolejne branże, co przekłada się na podniesienie jakości życia i poprawę infrastruktury zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Dowiedz się, czy w miejscu Twojego zamieszkania już dociera 5G i ciesz się z szybszego połączenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!