Skupowaniem przedmiotów biżuteryjnych zajmują się lombardy, czyli punkty, w których w razie problemów finansowych można zastawić jakiś wartościowy przedmiot albo go sprzedać. Wiele osób obawia się jednak, że oferowane przez lombard ceny nijak mają się do rzeczywistej wartości zastawianych przedmiotów. Wartość tę sprawdzić można w salonie jubilerskim. Wiele z nich oferuje usługę o nazwie skup złota. Tylko czy ten biznes się opłaca?

Skup złomu złota – kto ustala obowiązujące ceny?

Gdyby lombardy i salony jubilerskie mogły dowolnie ustalać ceny złotego złomu i chętnie z tej możliwości korzystały, skup złota rzeczywiście byłby bardzo opłacalnym biznesem. Tymczasem szanujące się placówki uzależniają własne ceny od aktualnej ceny kruszcu na giełdach światowych. Każdy przedmiot podlega dokładnej wycenie, pod uwagę bierze się karat i wagę złota. Klient powinien otrzymać stosowną zapłatę za przyniesioną biżuterię czy inne złote przedmioty.

Skup złota zakładający więcej wariantów

Jak wynika z powyższego, samo skupowanie złota i złotego złomu niekoniecznie musi przynosić wysokie dochody. Warto jednak wiedzieć, że skup złota obejmuje także inne, odpłatne usługi. Tak jest w przypadku firmy jubilerskiej Kozłowski do odwiedzenia tutaj.

Klient może przynieść do salonu dowolny złoty przedmiot i poprosić o jego przerobienie. Ze starej, zniszczonej, nienadającej się do użytku biżuterii, mogą powstać nowe, piękne ozdoby. Klient płaci jedynie za wykonaną usługę. To opcja bardzo lubiana przez klientów, którzy nie chcą pozbywać się pamiątek po przodkach, ale zdają sobie sprawę, iż te pamiątki nie nadają się do użytku i będą zalegać w szufladach przez kolejne lata. Tymczasem w ramach skupu złota mogą zyskać drugie życie.

Na przerobienie biżuterii decydują się też panie, którym znudziły się dotychczasowe ozdoby. Pierścionki czy kolczyki sprzed lat mogą zamienić się w ozdoby podobne do tych, spotykanych w najnowszych katalogach mody.

Wymiana złotych przedmiotów

Skup złota, poza sprzedażą i możliwością przerobienia złotych przedmiotów, zakłada często jeszcze jeden wariant. Chodzi o wymianę biżuterii, złotych łyżeczek, spinek itd. na inne przedmioty. Oczywiście najpierw pracownik salonu jubilerskiego musi oszacować wartość przyniesionych ozdób. Wówczas klient będzie mógł wybrać rzecz o zbliżonej wartości. Niektóre salony dopuszczają sytuację, w której wybrany przedmiot jest droższy/tańszy od przyniesionego, ale wówczas albo klient dopłaca, albo salon zwraca mu część należności.

Inwestycja w złoto zawsze się opłaca?

Wiele osób twierdzi, że zakup złota jest jedną z najbezpieczniejszych opcji inwestycji kapitału. Ostatnie lata pokazują, że trudno się z tym nie zgodzić. Jednak zdecydowanie nie jest to opcja najpopularniejsza, przegrywa m.in. z nieruchomościami. Prowadzenie skupu złota daje jednak pewne poczucie stabilizacji. Zgromadzone złoto zawsze można sprzedać. Nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek straciło swoją wartość – jest metalem atrakcyjnym wizualnie, trwałym i ciągliwym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!