Jak wejść do świata mody i projektowania ubioru?

Brak komentarzy

Świat mody od zawsze wydawał się hermetyczny i poniekąd niedostępny, jednak wiele osób wciąż próbuje do niego wejść. Ważne są oczywiście umiejętności w zakresie projektowania, a nawet szycia odzieży, dzięki którym można rozpocząć karierę w mniejszych bądź nieco większych firmach z branży modowej.

Projektowanie odzieży- pasja czy zawód?

Na początek warto zastanowić się, kto tak naprawdę ma dziś szansę, by zaistnieć w świecie mody? Otóż projektowanie odzieży musi być przede wszystkim naszą pasją- na bieżąco należy śledzić obowiązujące trendy, szukać nowoczesnych rozwiązań, a także próbować tworzyć coś zupełnie nowego. Niezbędna jest do tego bardzo bogata wyobraźnia oraz zmysł estetyczny. Niemniej jednak projektowanie ubioru może stać się również naszym zawodem, który pozwoli zarabiać na życie. Studia z projektowania ubioru dają nam możliwość dają nam możliwość pozyskania odpowiedniej wiedzy, a także pierwszego doświadczenia zawodowego. Kończąc je, można szukać pracy jako:

  • stylista ubioru,
  • projektant odzieży,
  • redaktor w czasopismach poświęconych modzie,
  • profesjonalny krawiec.

Możliwości jest więc naprawdę sporo, jednak już na początku warto określić, jaka dokładnie ścieżka rozwojowa nas interesuje.

Dlaczego studia z zakresu projektowania ubioru to dobry pomysł?

Studia z projektowania ubioru nie są jeszcze w Polsce bardzo popularne. Wielu z nas z pewnością słyszało o słynnych, mediolańskich czy paryskich szkołach mody, jednak jak się okazuje, naukę możemy też rozpocząć w naszym rodzimym kraju. Co dają studia z zakresu projektowania ubioru? Przede wszystkim pozwalają one pozyskać wiedzę na temat tego, jak dziś funkcjonuje branża, w oparciu o co tworzone są nowe trendy. Nie ulega wątpliwości, że czas studiów to także dobry moment na nawiązanie pierwszych znajomości branżowych, które będzie można wykorzystać w późniejszym czasie. Studiując, o wiele łatwiej jest rozpocząć praktyki w renomowanych firmach (uczelnia wystawia skierowanie na praktyki bądź zaświadczenie o tym, że dana osoba studiuje na konkretnym kierunku), które często dają najlepszym stażystom możliwość zatrudnienia.

Czy można rozpocząć karierę w świecie mody bez studiów?

Często pojawia się pytanie, czy studia to jedyny sposób, aby wejść do świata mody i projektowania ubioru? Na dzień dzisiejszy wykształcenie wyższe nie jest wymagane, przynajmniej nie na każdym stanowisku. Niemniej jednak może ono stać się przepustką do kariery, a z całą pewnością nie utrudni jej rozpoczęcia. Pamiętajmy, że obecnie istnieje możliwość podjęcia studiów wyższych i jednocześnie zdobywania doświadczenia zawodowego. Nauka nie musi więc oznaczać wykluczenia z rynku pracy na kilka lat, co jest szczególnie istotne dla osób, które muszą samodzielnie się utrzymywać bądź zarabiać na swoje potrzeby.

Recykling plastiku – czy naprawdę jest tak ważny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!