Problemy małżeńskie dotykają co roku znaczny odsetek par, zarówno małżeństw z kilkuletnim stażem, jak i par, które są wiele lat po ślubie. Niektóre pary nie są w stanie przetrwać kryzysu i dosyć szybko podejmują decyzję o rozstaniu. Nie brakuje jednak także małżeństw, które próbują dać sobie szansę i decydują się na terapię małżeńską u dobrych, sprawdzonych terapeutów.

Terapia dla par to rozwiązanie, które posiada dosyć wysoką skuteczność. Doceniają je wszystkie pary, które zdecydowały się na skorzystanie z niej. Także te, które podjęły decyzję o rozstaniu. Dzięki terapii można bowiem rozstać się w zgodzie i bez większych konfliktów. Pary, które dzięki terapii postanowiły nadal być razem, podkreślają fakt, że terapeuta nie jest żadnym rozjemcą czy mediatorem. Najczęściej pomaga jedynie obu stronom konfliktu w komunikacji, jest pewnego rodzaju lustrem, w którym dwoje ludzi może przejrzeć się jako para. Terapia dla par to zawsze dobre rozwiązanie dla pary w kryzysie. Na rozstanie zawsze kiedyś będzie czas. Póki się da, warto natomiast szukać rozwiązań, aby uratować związek. Szczególnie taki, który ma wieloletnią historię i całe mnóstwo wspólnych doświadczeń.

Obie strony muszą chcieć

Terapia małżeńska przynosi najwięcej korzyści tym parom, w których obie strony chcą ratować związek i szukać rozwiązań, które pozwolą na lepszą komunikację, rozwiązanie kryzysu i stworzenie bardziej trwałej relacji. Nie ma natomiast większego sensu ratowanie związku, w którym tylko jedna osoba jest gotowa do pracy nad sobą, druga natomiast nie widzi żadnej potrzeby i neguje wszystkich terapeutów, psychologów i innych specjalistów. W takiej sytuacji lepiej jest wybrać się na terapię samodzielnie i nie zastanawiać się nad związkiem, a skupić na tym, jak z niego wyjść w najlepszym stanie i bez większego konfliktu z drugą stroną.

Warto szukać profesjonalistów z doświadczeniem

Bez względu na to, czy interesuje nas psychiatra warszawa mokotów czy może specjalista od terapii małżeńskiej, zawsze warto szukać profesjonalistów z wiedzą, doświadczeniem i odpowiednią renomą. To szczególnie ważne w przypadku terapeutów dla par. nie każdy psycholog ma doświadczenie w pracy z parami, dlatego też trzeba uważnie szukać konkretnego fachowca. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie na pierwszej rozmowie kilku różnych osób, dzięki czemu będziemy mogli wybrać spośród różnych osób taką, która najbardziej nam będzie odpowiadała pod względem metod pracy czy podejścia do klienta. W przypadku terapii dla par dobrym rozwiązaniem może być także terapia online. To dobra opcja w sytuacji, gdy trudno jest znaleźć wspólny czas na wybranie się na spotkanie w stacjonarnym gabinecie. W poszukiwaniu dobrego specjalisty nie należy kierować się wyłącznie ceną usług. Tanie usługi psychologiczne najczęściej oferują psychoterapeuci w trakcie szkolenia, a więc osoby z niewielkim doświadczeniem, które dopiero kształcą się w prowadzeniu terapii. Usługi, które z pozoru mogą wydawać się droższe, mogą być natomiast także bardziej budujące i skuteczne. Warto wiec stawiać na jakość, szczególnie jeśli sprawa dotyczy terapii dla par, czyli de facto ratowania związku pomiędzy dwojgiem ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!