Wynajem aut to usługa, która przydaje się wszystkim posiadaczom prawa jazdy, które nie dysponują własnym samochodem. Nawet jeśli bowiem na co dzień poruszamy się komunikacją miejską, rowerem lub po prostu pieszo, niekiedy okazuje się, że potrzebujemy auta. W takiej sytuacji jego wynajem na kilka dni to świetne rozwiązanie, które nie obciąży zbytnio naszej kieszeni. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy właściwą wypożyczalnię oraz dokładnie przeanalizujemy umowę. Na co zwracać uwagę decydując się na wynajem samochodu w Bielsko-Białej?

Wynajem samochodów Bielsko-Biała – dokładnie przeanalizuj umowę!

Dokładne przeczytanie umowy z wypożyczalnią oraz zwrócenie uwagi na wszystkie istotne kwestie to klucz do zadowolenia z jej usług. Mimo tego, że wynajem samochodów Bielsko-Biała kusi nas niskimi cenami (koszt jednej doby zaczyna się od już 85 zł!), to jednak w umowie mogą być zawarte także inne dodatkowe opłaty, które spowodują, że ostatecznie za wypożyczenie samochodu zapłacimy znacznie więcej. Z jakimi ukrytymi kosztami możemy najczęściej się spotkać?

Limit dzienny kilometrów

Niektóre wypożyczalnie samochodowe zastrzegają w umowie, że wypożyczający nie może przejechać autem dziennie więcej niż określoną liczbę kilometrów. W przypadku przekroczenia limitu będzie natomiast zobowiązany do uiszczenia dodatkowej opłaty za każdy dodatkowy kilometr. Dla własnego bezpieczeństwa warto więc zdecydować się na wynajem samochodów z tych wypożyczalni w Bielsko-Białej, które nie ograniczają liczby kilometrów. Ma to szczególne znaczenie, jeśli wypożyczamy auto na wakacje i planujemy sporo z niego korzystać. W końcu po to wynajmujemy samochód, aby cieszyć się jazdą i korzystać z niego jak najczęściej!

Wynajem samochodów a wyjazd za granicę

W okresie wakacyjnym wielu z nas planuje wypożyczenie samochodu po to, aby wyjechać nim na wakacje. Nie ma problemu, jeśli nasz urlop spędzimy w Polsce, jeśli jednak planujemy wyjazd wypożyczonym autem poza granice naszego kraju, warto upewnić się, czy w ogóle mamy taką możliwość. Niektóre wypożyczalnie nie zgadzają się bowiem na to, aby ich samochód przekroczył granicę, inne z kolei będą wymagały zgłoszenia tego faktu oraz uzyskania od nich pisemnej zgody na wyjazd. W niektórych wypadkach będziemy musieli także dopłacić określoną kwotę za możliwość wyjazdu wypożyczonym samochodem za granicę.

Ubezpieczenie samochodu a dodatkowi kierowcy

Każde auto oferowane przez wypożyczalnie w Bielsko-Białej posiada ważne ubezpieczenie. W większości przypadków pakiet ubezpieczeniowy obejmuje tylko i wyłącznie osobę, która podpisała umowę wynajmu auta. Jeśli więc planujemy prowadzenie wypożyczonego samochodu na zmianę z inną osobą, powinniśmy ten fakt koniecznie zgłosić wypożyczalni oraz dowiedzieć się czy ubezpieczenie obejmuje także drugiego kierowcę. Jeśli nie, powinniśmy dokupić dodatkowy pakiet, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podróżowania oraz ochronę ubezpieczeniową także dla drugiego kierowcy.

Wynajem samochodów a dodatkowe wyposażenie auta

Wypożyczając samochód na wakacje wielu z nas będzie z pewnością zainteresowanych znalezieniem w jego wnętrzu GPS. Jeśli natomiast planujemy podróżować z małymi dziećmi, z pewnością przydatnym dodatkiem będzie także zamontowany na tylnym siedzeniu fotelik dziecięcy. Dodatkowe wyposażenie auta także najczęściej wymaga uiszczenia dodatkowej, niewielkiej dopłaty. Takie praktyczne dodatki znajdziemy w ofercie wynajem samochodów Bielsko-Biała na Express.pl. Jest to znana i ceniona wypożyczalnia samochodowa, która pozwala nam na szybkie zarezerwowanie samochodu w Bielsko-Białej online, bez wychodzenia z domu. Co jednak najważniejsze, wypożyczalnia ta posiada jasne zasady wynajmu oraz brak ukrytych kosztów. Korzystając z jej oferty nie musimy się więc obawiać o ostateczną cenę, jaką zapłacimy za wypożyczenie samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!