Produkty zmieniające kolor, jak sama nazwa wskazuje, to produkty, które zmieniają kolor wraz ze zmianą temperatury. Jest niezwykle modny wśród konsumentów ze względu na swoje „magiczne” właściwości. Dlatego produkty promocyjne w tym gadżety reklamowe Bielsko-Biała zmieniające kolor to świetne pomysły na prezenty marketingowe, które firmy powinny rozważyć w swojej następnej strategii promocyjnej.

Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa właściwość zmiany koloru? Jeśli tak, oto wszystko, co musisz wiedzieć o produktach promocyjnych zmieniających kolor.

Wow! Jak te produkty zmieniają kolor?

Produkty zmieniające kolor wykorzystują koncepcję termochromizmu. Termochromizm odnosi się do właściwości substancji do zmiany koloru przy zmianie temperatury. Jest to część koncepcji chemicznej „Chromizm”. Jest to proces, który wywołuje zmianę, często odwracalną, w postaci kolorów. Atramenty termochromowe są powodem, dla którego możliwe są te zmiany koloru. Istnieją 2 rodzaje atramentów termochromowych, a mianowicie:

  •  termochromatyczne ciekłe kryształy (TLC)
  • barwniki leuko.

Czym są termochromowe ciekłe kryształy?


Są substancją, która w określonej temperaturze wykazuje określony kolor. Kolory i reakcje na zmiany temperatury można dostosować do dokładnych temperatur. Jednak zakres kolorów jest ograniczony zasadą ich działania. Ponadto kryształy te są trudne w obróbce i wymagają specjalistycznego sprzętu drukarskiego. Jeśli chodzi o trwałość i żywotność ciekłych kryształów, zaleca się trzymanie ich z dala od ekstremalnie wysokich temperatur, promieniowania ultrafioletowego oraz niektórych chemikaliów i/lub rozpuszczalników.

Czym są barwniki Leuko?

Barwniki Leuko odnoszą się do barwników, które mogą przełączać się między dwiema formami chemicznymi, z których jedna jest bezbarwna. Barwniki Leuko pozwalają na zastosowanie szerszej gamy kolorów. Niestety ich temperatury reakcji są trudniejsze do dokładnego ustawienia. W porównaniu do ciekłych kryształów mają stosunkowo mniej dokładną odpowiedź niż ciekłe kryształy. W związku z tym są stosowane do produktów, w których ogólna dokładność temperatury nie jest zbyt ważna, takich jak nowości i zabawki.

Zwykle stosuje się je również w połączeniu z innymi pigmentami, aby uzyskać zmianę koloru między kolorem pigmentu a kolorem pigmentu podstawowego. Ponadto barwniki te rzadko są nakładane bezpośrednio na materiały i zwykle występują w postaci mikrokapsułek z mieszaniną zamkniętą w środku. Możesz sprawdzić inne gadżety reklamowe zmieniające kolor, które wykorzystują barwniki Leuko – w internecie jest sporo informacji na ten temat.

Czy takie produkty są bezpieczne?

Farby termochromatyczne są nietoksyczne. Jednak w przypadku długotrwałego wystawienia na działanie promieni słonecznych promienie ultrafioletowe mogą potencjalnie zniszczyć produkt. Jakie są przykłady produktów promocyjnych zmieniających kolor? Na przykład plastikowy kubek zmieniający kolor. Jest to kubek zmieniający kolor, który zmienia kolor za każdym razem, gdy następuje zmiana temperatury w nalewanej do niego cieczy. Rozpoczyna się przezroczystą, przeźroczystą filiżanką, a wlanie wody o różnych temperaturach powoduje reakcję chemiczną, która z kolei zmienia kolory termochromatycznej farby. To jest powód zmiany gradientu kolorów w kubku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!