Przestrzenie coworkingowe – absolutnie nie tylko dla bielskich startupów!

Brak komentarzy

Rewolucja coworkingowa zmienia sposób pracy biur, oferując większą elastyczność i więcej możliwości pracy w różnych środowiskach. Firmy rozpoczynające działalność mogły być pionierem koncepcji współpracy, ale teraz nawet duże bielskie korporacje zaczynają dostrzegać korzyści z włączenia tego rodzaju przestrzeni do swojego biura (!)

Dlaczego przestrzenie coworkingowe w Bielsku stają się coraz bardziej popularne?

Już niejedno badanie wykazało, że pracownicy działający w coworkingowych placówkach uważali, że mogą być ich najlepszą wersją siebie w tego typu środowisku. Odnajdują więcej możliwości w swojej pracy i korzystają z większej autonomii bycia częścią większej społeczności.

Drugą korzyścią jest naturalne współzawodnictwo połączone z pomocą innych profesjonalistów. Ponieważ rywalizacja o najwyższy talent nagrzewa się, jest to sposób na przyciągnięcie jak najlepszego pracownika. Posiadanie warstwy współpracującej ze środowiskiem korporacyjnym może również przyciągnąć szeroką gamę różnych typów pracowników, których pociąga taka wspólna sala konferencyjna . Badanie coworkingowe przeprowadzone w 2018 r. wykazało też, że biurko w przestrzeni coworkingowej jest o 50% tańsze niż biurko w tradycyjnym biurze. Dla korporacji, które stoją w obliczu presji na zwiększenie zysków i ograniczenie wydatków, coworking stanowi doskonałą alternatywę.

Przestrzeń coworkingowa jako formalna koncepcja w nieruchomościach komercyjnych, nie jest nowa. W rzeczywistości praktyka freelancerów i przedsiębiorców współpracujących ze sobą w przestrzeniach roboczych skoncentrowanych na społeczności została uznana za coworking już od prawie piętnastu lat

Choć nadal stanowi to niewielką część całkowitej istniejącej powierzchni biurowej w nieruchomościach komercyjnych, coworking jest obecnie uznaną częścią branży nieruchomości komercyjnych i stał się integralną opcją przestrzeni dla większości firm, zarówno dużych, jak i małych działających na terenie Bielska-Białej i okolic. i więcej firm codziennie wchodzi na ten rynek.

Dlaczego Coworking?

Rzeczy, które tradycyjnie tworzyły coworking (alternatywnie „elastyczne” przestrzenie robocze) są atrakcyjne, i są nadal bardzo aktualne. Przestrzenie coworkingowe sprzyjają innowacjom, współpracy i produktywności, a ich ewolucja rodzi nowe podejście do projektowania, to trend, który dogania deweloperów, właścicieli i firmy. Obecnie przekłada się to na przeprojektowanie środowiska pracy w ogóle, aby osiągnąć szereg rzeczy: dostosować się do nowych technologii; być elastycznym pod względem oferowania przestrzeni do współpracy, ale także prywatnych pokoi i biur; i być nieformalnym, wyjątkowym i przyjaznym dla ergonomii. Te nowe funkcje projektowe mają szerokie znaczenie dla przyszłej siły roboczej pokolenia Milenium i Gen Z, którzy nie chcą ograniczać się do środowiska typowego dla współczesnych korporacyjnych biur, jakich również nie brakuje na Podbeskidziu. To krok w przyszłość i to naprawdę bardzo mocno aprobowany. Być może też powinieneś spróbować?

Przeczytaj również inne nasze artykuły:
https://www.mojebielsko.pl/wizualizacje-najskuteczniejsze-deweloperow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!